Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový hybridní Touareg R se představí v Ženevě

Na Ženevském autosalonu (5. až 15. března 2020) oslaví světovou premiéru nový Touareg R*. Nyní tak bude externě nabíjitelným hybridním pohonem vybaven také vrcholný model značky. Touareg R o výkonu 340 kW (462 k) nabízí inovativní symbiózu suverénního výkonu a elektrické hospodárnosti.

Nové SUV se s dostatečně nabitými akumulátory rozjíždí vždy v režimu elektrického pohonu „E-Mode“, a tedy s nulovými emisemi. Všestranný automobil může jet s elektrickým pohonem rychlostí až 140 km/h, při požadavku rychlejší jízdy se k elektromotoru přidá zážehový motor V6 (TSI) přeplňovaný turbodmychadlem. Touareg R dokáže překonat obvyklé vzdálenosti při každodenním dojíždění pouze s elektrickým pohonem.

Řidič intuitivně ovládá stav nabití akumulátorů v menu Hybrid na displeji informačního a zábavního systému. Dokonce i v závěru dlouhé jízdy si tak může ponechat dostatečnou zásobu elektrické energie pro dojetí do cílové oblasti ve městě s nulovými emisemi. Systém řízení sady akumulátorů při zapnutém navigačním systému předvídavě zohledňuje také data o průběhu trasy a přizpůsobuje využívání energie v akumulátorech s cílem optimalizovat dojezd s elektrickým pohonem.

Hybridní pohon modelu Touareg R je tvořen především zážehovým motorem V6 (250 kW/340 k) se zdvihovým objemem 2995 cm3 a přeplňováním turbodmychadlem, elektromotorem (100 kW/136 k) a sadou lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 14,1 kWh uloženou pod podlahou zavazadlového prostoru. Točivý moment je přenášen 8stupňovou samočinnou převodovkou (s funkcí manuálního řazení Tiptronic) a rozvodovkou sériově dodávaného pohonu všech kol 4MOTION.

Díky pohonu všech kol a výkonnému hybridnímu systému (točivý moment 700 N.m) je Touareg R koncipován i jako velmi zdatné tažné vozidlo, za které lze připojit brzděný přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny. Nový model je navíc jako první externě nabíjitelné hybridní SUV nabízen s asistentem Trailer Assist. Asistenční systém pro automatizované manévrování s přívěsem je v modelu Touareg R funkční i v režimu výhradně elektrického pohonu. Další novinkou je kromě toho nejnovější verze asistenčního systému Travel Assist, který poprvé umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 250 km/h. Samotná nejvyšší rychlost je přitom méně rozhodující než skutečnost, že nejnovější generace systému Travel Assist reprezentuje aktuálně nejvyšší evoluční stupeň asistenčních systémů Volkswagen na cestě k autonomní jízdě (IQ.DRIVE).

Touareg R bude uveden na trh ve druhé polovině letošního roku s ušlechtilou a mimořádně rozsáhlou výbavou, která bude zahrnovat mimo jiné vnější stylistický paket „Black Style“, 20“ kola z lehké slitiny („Braga“) a vnitřní výbavu „R-Line“ (např. čalounění kůží „Vienna“ s krystalicky šedým prošíváním).


VW 28.2.2020


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar