Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový VW Touran obohatil český trh

Na domácí trh přichází nový Volkswagen Touran s atraktivnějším vzhledem a řadou technických novinek. Oblíbené MPV bude prvním modelem VW s parkovacím asistentem.

Nový Touran je snadno rozpoznatelný podle  

chromované mřížky chladiče ve tvaru erbu. Ta se od uvedení Eosu stala „výsostným znakem“ nových modelů VW, stejně jako výrazně tvarované vykrojené kryty světlometů, které mohou být na přání bi- 

xenonové a adaptivní, natáčející se po směru jízdy.

Druhou generaci charakterizují mohutně tvarované přední a zadní nárazníky a nově  

koncipované koncové svítilny. Výčet novinek završují četná zdokonalení v interiéru a rozšíření sériové výbavy.

Eleganci interiéru umocňují nové materiály potahů a stylistické úpravy. Střední přístrojový panel  

zdobí štít vyrobený v designu nerezové oceli a podobně je ozdobena i odkládací schránka nad střední konzolí. Přední, boční a hlavové airbagy se montují sériově, stejně jako ESP s brzdovým asistentem a stabilizací přívěsu nebo tempomat. K sériové výbavě také patří audiosystém RCD 300 s MP3 kompatibilním přehrávačem CD a poloautomatická klimatizace climatic. Do verzí s výbavou Trendline a Highline je sériově zabudován i bezpečnostní systém Alarm „Plus“.

Komfort výbavy Conceptline zvyšuje nové vybavení interiéru v designu Media. Dekorativní prvky v designu nerezové oceli jsou ještě výraznější u verze Trendline, jejíž interiér je zdoben lištami a má sportovnější výbavu Energy. Verze Highline už tradičně označuje nejkomfortnější stupeň výbavy. Chlubí se 16“ litými koly z lehké slitiny, automatickou klimatizací climatronic a elegantní výbavou interiéru včetně audiosystému RCD 300 s osmi reproduktory.

Nová generace od svého předchůdce přebírá řadu příjemných a praktických prvků, jako např. možnost sklopit opěradlo předního sedadla spolujezdce u verzí Trendline a Highline tak, že poslouží jako praktický stolek. Inovativní uspořádání sedadel vyniká výjimečnou flexibilitou. Tři lehká sedadla ve druhé řadě lze snadno a rychle nastavovat – podélně posouvat i diagonálně přesouvat, sklápět či vyjímat. Na přání může být Touran dodáván se třemi řadami sedadel. Pokud nejsou dvě samostatná plnohodnotná sedadla ve třetí řadě používána, mohou se složit do podlahy zavazadlového prostoru. Podle konfigurace sedadel může objem zavazadlového prostoru dosáhnout až 1989 litrů.

Od druhého čtvrtletí příštího roku pak bude vybaven parkovacím systémem Park Assist. Po pouhém stisknutí tlačítka umožní řidiči zaparkovat nejdéle za 15 s také v obtížných prostorových podmínkách. Při rychlostech do 30 km/h detekuje ultrazvukový senzor parkovacího systému volný prostor po obou bocích vozidla a řídicí jednotka podle něj vypočítá optimální cestu pro zaparkování. Park Assist ukazuje řidiči na displeji počáteční polohu vozu a po zařazení zpátečky vůz zavede do parkovacího místa. Řidič musí pouze ovládat plyn a brzdy, řízení obstarává systém.

Nejsilnějším novým agregátem je benzinový čtyřválec 1.4 TSI se zdvojeným přeplňováním dodávající výkon 103 kW (140 k), poprvé použitý u Golfu GT. Inovativní motor přeplňovaný turbodmychadlem i mechanickým kompresorem umožňuje Touranu vyvinout rychlost 198 km/h při spotřebě 7,5 l/100 km. Jako základní zážehový motor je k dispozici motor 1.6/75 kW (102 k). Nejvýkonnější vznětový motor 2.0 TDI dodává 125 kW (170 k) a základním vznětovým motorem je 1.9 TDI/66 kW (90 k). Všechny agregáty od 77 kW mohou být kombinovány s dvojspojkovou převodovkou DSG.

Touran si vysloužil pověst velmi užitečného pomocníka pro soukromé i pracovní aktivity. Na českém trhu jsou oblíbené verze N1 s možností odpočtu DPH.

Cena začíná na 614 400 Kč za Touran s motorem 1.6/75kW (102 k) s manuální pětistupňovou převodovkou ve výbavě Conceptline.


JL, 21.11.2006
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar