Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový Opel Astra Sports Tourer se představuje

Po zářijové premiéře hatchbacku Astra nové generace nyní německá automobilka Opel představuje verzi kombi – Astra Sports Tourer. Hned od počátku bude k dispozici také jako Plug-In hybrid, a to ve dvou výkonových verzích,.

Nová Astra Sports Tourer je pokračovatelem skvělé tradice značky Opel ve stavbě kombi vozů kompaktní třídy, která započala před bezmála šedesáti roky s nástupem modelu Kadett Caravan.


Vedle elektrifikovaných Plug-In verzí se pod kapotou nového kombi Astra Sports Tourer objeví i hospodárné zážehové a vznětové motory. Jejich výkonová škála sahá od 81 kW/110 k až po 96 kW/130 k. Výkon Plug-In hybridních verzí vrcholí na hodnotě 165 kW/225 k. Standardem modelů se spalovacími motory je šestistupňová převodovka, výkonnější motory (96 kW) mohou být propojeny s osmistupňovou samočinnou převodovkou. Obě Plug-In hybridní verze mají elektrifikovanou osmistupňovou automatickou převodovku.


Astra Sports Tourer je dlouhá 4642 mm, široká 1860 mm a vysoká 1480 mm, práh nákladového prostoru leží ve výšce 600 mm. Do délky je o 60 mm kratší než předchozí model, což je dáno především kratším předním převisem karoserie. Rozvor se však prodloužil o výrazných 70 mm až na 2732 mm, z čehož těží především vnitřní prostor.


Flexibiliní podlaha

V základním pětimístném uspořádání nabízí Astra Sports Tourer zavazadlový prostor o objemu 608 litrů. Po sklopení zadních sedadel (standardně dělených v poměru 40:20:40) nabízí zavazadelník až 1634 l prostoru. Příjemné je, že po sklopení zadních je ložná plocha zcela rovná. Plug-In hybridní verze, které mají pod podlahou uloženy lithium-ionové baterie, mají pro zavazadla připraveno 548 l, resp. 1574 l prostoru.

Zavazadlový prostor modelů se spalovacími motory může na přání mít praktickou „dvoustupňovou“ podlahu „Intelli-Space“. Tu lze snadno jednou rukou nastavit do jedné ze dvou poloh – horní či dolní – a dokonce zafixovat pod úhlem 45 stupňů. Astra Sports Tourer s nastavitelnou podlahou „Intelli-Space“ usnadní řidiči život i v případě defektu pneumatiky: Sada pro opravu pneumatik (a také autolékárnička) je uložena v podlahové schránce, které je přístupná nejenom ze zavazadlového prostoru, ale i z prostoru zadních sedadel, takže sadu pro opravu pneumatik lze vytáhnout aniž by bylo nutné vykládat věci ze zavazadlového prostoru. Vzhůru výklopné dveře zavazadlového prostou mají elektrické ovládání, přičemž k otevření i zavření postačí pouze kývnutí nohou pod zadním nárazníkem.

Nové kombi dostalo samozřejmě originální čelní masku „Opel Vizor“. Maska „Opel Vizor“ dokonale integruje špičkové technologie, jako jsou např. adaptivní Intelli-Lux LED® Pixel světlomety nebo přední kamera.


Interiér dokládá, jaký obrovský krok vpřed udělali designeři automobilky Opel. Stěžejním prvkem plně digitálního přístrojového štítu je mimořádné velký dotykový displej, jehož prostřednictvím řidič nastavuje řadu parametrů. Ty nejdůležitější funkce, například klimatizace, se ovšem stále nastavují pomocí výrazných ovladačů. Moderní infotainment nové generace nevyžaduje kabelové propojení s kompatibilními smartfony, protože už základní verze zvládají bezdrátové propojení přes Apple CarPlay a Android Auto.


Unikátní světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light

Nová Astra Sports Tourer pokračuje v dlouholeté tradici Opelu uvádět do svých modelů ty nejmodernější technologie až donedávna dostupné pouze v modelech vyšších tříd – a to za dostupné ceny. Dobrým příkladem mohou být neoslňující adaptivní světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light. Astra ST dostala špičkové světlomety z Insignie se 168 LED elementy a stává se tak v tomto ohledu lídrem v celém svém segmentu.

Dalším charakteristickým momentem moderních Opelů jsou jejich špičková sedadla. Astra Sports Tourer dostala sedadla s ergonomickým certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken).Opel 1.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar