Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Nový Hyundai Tucson slaví premiéru v New Yorku

Hyundai slaví na mezinárodním autosalonu NYIAS 2018 v New Yorku světovou premiéru nového Hyundai Tucson – modernizované verze. Od svého uvedení na trh v roce 2015 je nejprodávanějším vozem Hyundai v Evropě.

Tucson, navržený v Evropě, jehož výroba bude mimo jiné zahájena v Nošovicích, splňuje nejvyšší standardy kvality, čímž vychází vstříc očekáváním evropských zákazníků. Přitažlivost vnějšího designu umocňuje kaskádovitá maska chladiče, ještě ušlechtilejší design světlometů LED společně s nově navrženým předním nárazníkem, spodním ochranným panelem a novým designem kol. Vozidlo je vybaveno také novými koncovými svítilnami, novým zadním nárazníkem a koncovkou výfukové soustavy.

Nový Tucson bude k dispozici se dvěma vznětovými a dvěma zážehovými motory. Cílem modernizace bylo snížení zdvihového objemu a emisí CO2. Nový Tucson, nabízený od poloviny roku 2018, bude navíc prvním modelem Hyundai s částečně hybridním pohonem s napětím 48 V.


Nejvýkonnějším motorem v nabídce je dvoulitrový turbodiesel s výkonem 137 kW/186 k, který se dodává s pohonem všech kol a může být kombinován buď s šestistupňovou mechanickou převodovkou (6MT), nebo na přání s nově vyvinutou osmistupňovou samočinnou převodovkou (8AT).
Zákazníci mají alternativně na výběr také nově vyvinutý vznětový motor 1,6 litru, a to ve dvou výkonových verzích: základní verze poskytuje nejvyšší výkon 85 kW/115 k, zatímco výkonnější varianta nabízí 98 kW/133 k. Oba motory jsou k dispozici s šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol.

Pro výkonnější verzi nabízí Hyundai sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku (7DCT) a výběr pohonu předních nebo všech kol. Nová převodovka 7DCT z vlastního vývoje společnosti Hyundai se vyznačuje nejmodernější konstrukcí.

Jednotka 1.6 GDI s šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol poskytuje výkon 97 kW/132 k. Ještě vyšší nároky uspokojí přeplňovaný čtyřválec 1.6 T-GDI, který se vyznačuje vynikajícími výkonovými parametry s nejvyšším výkonem 130 kW/177 k. Tento motor lze kombinovat s převodovkou 6MT nebo 7DCT. V obou případech jak s pohonem předních, tak i všech kol. Všechny motory splňují novou emisní normu Euro 6c a mají nižší spotřebu paliva, mj. také díky minimalizovanému vnitřnímu tření.

Nejmodernější informační a zábavní systémy jsou připraveny na požadavky náročných zákazníků také v oblasti konektivity. Na výběr mají prémiový audiosystém Krell, bezkabelovou nabíječku mobilních telefonů dle standardu Qi a 7“ informační displej, který podporuje konektivitu systémů Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth. Efektivní a komfortní jízdu z bodu A do bodu B zajistí navigační systém s 8“ displejem, který nabízí zobrazování mapových podkladů v režimu 3D a sedm let bezplatného využívání služeb LIVE Services včetně získávání aktuálních informací v reálném čase. Standardní vstup USB poskytuje další možnost pro připojení přenosných zařízení v interiéru nového modelu Tucson. Druhý vstup USB je standardně umístěn vzadu a v případě potřeby umožňuje za jízdy nabíjet přenosná zařízení.

Nejmodernější asistenční systémy a prvky aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense splňují nejvyšší evropské bezpečnostní standardy. Mezi ně patří asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA, asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW a asistent pro sledování omezení rychlosti ISLW. Bezpečnostní paket navíc zahrnuje prostorový kamerový systém SVM, který pomocí kamer poskytuje při manévrování obraz okolí vozidla v rozsahu 360°. Vynikající výhled z vozu za všech provozních podmínek zajišťují světlomety s diodami LED pro tlumená i dálková světla, asistent dálkových světel HBA a ovládání stěračů senzorem deště. Vyspělý chytrý tempomat ASCC používá radarové senzory vpředu k udržování nastavené rychlosti, resp. bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla automatickým zrychlováním nebo zpomalováním, aby byla zaručena hospodárná a bezpečná jízda.


Hyundai 29.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar