Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový Citroën C5 Aircross - komfort ve výraznějším designu

C5 Aircross registruje od svého uvedení na trh v roce 2018 více než 260 000 prodaných kusů a ve vysoce konkurenčním segmentu kompaktních SUV se prosadil díky svému prostoru na palubě, modularitě a především komfortu, který nemá v tomto segmentu konkurenci.

Přední části vozu získala novou, vertikálnější tvář, která umocňuje jeho charakter. Protáhlé linie a vertikální stupňovitá konstrukce přispívají k vizuálnímu rozšíření přední části vozu SUV C5 Aircross. Na silnici působí širším a impozantnějším dojmem.

C5 Aircross získal nové pojetí loga ve tvaru dvojitých šípů, které se postupně osamostatňují a oddělují od světel pro denní svícení. Vizuálně je protahuje řada chromovaných a černých klavírních kláves, které se postupně zužují a splývají s LED světly pro denní svícení.

Charakteristickým rysem nové identity značky Citroën je štíhlý světelný podpis LED ve tvaru písmene V, který vytváří 3D efekt. Kromě toho působí světlomety LED Vision decentněji a mají tmavou úpravu, která umocňuje vizuální návaznost na leskle černou masku chladiče a posiluje tak dojem robustnosti vozu.

Pod mřížkou chladiče se přední maska díky novému stylu části pro přívod vzduchu opticky rozšiřuje a na silnici působí impozantnějším dojmem. Otevřené a funkční boční mřížky sání působí pomáhají zlepšovat aerodynamiku. Barva vnitřních částí bočních mřížek přispívá k luxusnímu vzhledu vozu, a to díky lesklým nebo perleťovým odstínům, jako je leskle černá nebo tmavě chromovaná. Nový chránič ve spodní části předního nárazníku zvyšuje dynamiku přední části vozu a dodává jí kvalitnější a prestižnější vzhled. V závislosti na stupni výbavy je k dispozici ve dvou velmi atraktivních materiálech: u výbav Live, Live Pack a Feel je leskle černý a u výbav Feel Pack, C-Series, Shine a Shine Pack leskle hliníkový.


C5 Aircross má velkorysé tvary, vysokou horizontální kapotu a 360° prosklenou plochu s typickou chromovanou lištou ve tvaru písmene C, která opticky ohraničuje obytný prostor.Atributy výkonného a sebevědomého SUV se projevují i ve propracovaných blatnících. Patří mezi ně světlá výška 23 cm, velká kola o průměru 72 cm, 360° ochrana včetně prvků Airbump® a podběhů kol, výrazné a funkční střešní lišty a dominantní pozice řidiče.

Eleganci a modernost vozu zvyšuje několik nových stylových prvků na bocích, jako jsou například nová 18" litá dvoubarevná kola PULSAR s diamantovým výbrusem. Leskle černé funkční střešní lišty s novou matně černou vložkou ve spodní části; nový design barevných prvků Airbump®, který kopíruje odstín barvy prvků zabudovaných do přední masky.

V zadní části se objevuje nový trojrozměrný světelný podpis LED, který ladí s přední částí. Aniž by optická jednotka změnila velikost, je opatřena strukturovaným tmavým sklem ve tvaru tří modulů LED, které vytvářejí trvalý podpis. Tento nový moderní design podtrhuje eleganci a soulad s předním světelným podpisem. Podobně jako na přední straně umocňuje jemný design klavírních kláves hluboký 3D efekt celého světelného podpisu.

Interiér získal v návaznosti na změnu vzhledu exteriéru dynamičtější a elegantnější vzhled, větší kvalita a komfort kabiny jsou patrné již na první pohled. Vysoká pozice za volantem, vnímaná kvalita materiálů, ergonomie a praktičnost rozhraní z něj dělají moderní a výjimečné SUV. C5 Aircross je vybaven novým 10" dotykovým displejem, který působí, jako by se vznášel na palubní desce. Nový, větší displej zlepšuje ergonomii, neboť nabízí přímý přístup k ovládacím prvkům klimatizace a je umístěn ve vyšší poloze, takže řidič nemusí spouštět oči z vozovky. Výdechy ventilace jsou nyní umístěny pod displejem a mají modernější vzhled s novým ostrým horizontálním designem. Nový 10" dotykový displej bude v případě spalovacích motorů montován do verzí s navigací a v případě hybridů od verze výbavy Feel.

Řidič má dále k dispozici přístrojovou desku s nastavitelným digitálním displejem o úhlopříčce 12,3", na němž se mu přímo v zorném poli zobrazují všechny důležité informace, které potřebuje, a to podle vlastního výběru: navigaci, informace o aktivních asistenčních systémech, informace o průtoku energie hybridního pohonu atd., takže řidič nemusí spustit oči z vozovky a může řídit zcela bezpečně.


NOVÁ SEDADLA

C5 Aircross je vybaven novou generací sedadel Citroën Advanced Comfort®, která jsou již součástí modelů C4 a C5 X. Kombinují pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadel se silnou pěnu o tloušťce 15 mm na povrchu. Sedadla nabízejí jedinečný vizuální komfort díky specifickému čalounění, komfort při dosednutí a stálý dynamický komfort díky typu použitých materiálů, u nichž nedochází k postupnému prosezení. Pro ještě větší komfort řidiče a spolujezdce jsou přední sedadla rovněž vyhřívaná a vybavená masážní funkcí.

V základní výbavě jsou sedadla potažena novou moderní strukturovanou látkou, u verze výbavy Shine nabízejí nový materiál Alcantara s měkkým povrchem a v nejvyšší výbavě perforovanou kůži.


NOVÁ STŘEDOVÁ KONZOLA

Vysoká a široká středová konzola získala modernější vzhled. U automatických převodovek nabízí ergonomičtější uspořádání ovládacích prvků: volič převodovky e-Toggle s chromovaným povrchem, který je ideálně umístěn pod rukou řidiče, volič jízdních režimů, který může u spalovacích motorů zahrnovat funkci Grip Control, a u plug-in hybridních motorů intuitivní volbu jízdního režimu (Electric, Hybrid nebo Sport).


CHARAKTERISTICKÉ PRVKY PALUBNÍHO KOMFORTU


Odpružení s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® zlepšuje kvalitu filtrování nerovností vozovky a nabízí cestujícím absolutní pohodlí navozující pocit jízdy jako na létajícím koberci. C5 Aircross nabízí tři samostatná zadní sedadla, jež jsou sklopná a podélně posuvná s nastavením sklonu opěradla. Objem zavazadlového prostoru je v tomto segmentu rekordní: 580–720 l u verze se spalovacím motorem a 460–600 l u plug-in hybridní verze.


PLUG-IN HYBRID


Vůz dokáže jet tiše a bez vibrací rychlostí až 135 km/h v elektrickém režimu, nabízí okamžitou dostupnost točivého momentu 320 Nm, který zajišťuje pohodlnou jízdu za všech okolností a zaručuje dynamickou akceleraci v každém okamžiku. Zákazníci plug-in hybridního vozu SUV C5 Aircross mohou rovněž využívat řadu služeb, které jim usnadní dobíjení, s ovládáním buď přímo ve voze, nebo prostřednictvím telefonu, a možnost naprogramování doby dobíjení. Rychlé dobíjení prostřednictvím Wall boxu trvá méně než 2 hodiny.BEZSTAROSTNÁ CESTA

C5 Aircross nabízí širokou škálu technologií nejnovější generace, které mají zlepšit každodenní pohodlí a bezpečnost cestujících. Řidič může využívat 20 asistenčních systémů, které jsou v segmentu kompaktních SUV zcela příkladné. Patří mezi ně Highway Driver Assist, systém autonomního řízení 2. stupně, který kombinuje systémy adaptivního tempomatu s funkcí Stop & Go a aktivního systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a díky trvalé pozornosti řidiče, který může řízení kdykoliv převzít, poskytuje větší pocit bezpečí.
Citroën 12.1.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar