Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nové žárovky pro autobusy a nákladní vozy

Firma OSRAM se stal prvním výrobcem na světě, který nabízí řidičům autobusů a nákladních automobilů žárovky do čelních světlometů, které osvětlují cestu před vozidlem o 100 procent více než konvenční žárovky.

Žárovky Truckstar 24V, určené do čelních reflektorů autobusů a nákladních automobilů, významně přispívají ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu. Díky nové technologii zpracování vlákna mají téměř dvakrát delší životnost.
Problémy se světly zaujímají čelní místo v pomyslné tabulce závad autobusů a nákladních aut. Znamená to, že profesionální řidiči se vystavují riziku, a to zejména v noci, že sami způsobí nehodu nebo se stanou jejími účastníky. Žárovky Truckstar 24V významně zlepšují viditelnost na silnici v noci.
Tento pokrok je možný díky technologii jednoduše vinutého vlákna. Světlo v této žárovce nevydává vinuté vlákno, ale nový typ vlákna podobný vláknům použitým ve všech 12V žárovkách pro čelní reflektory. Výhodou tohoto zdroje světla je téměř dvojnásobná životnost, dobrá odolnost vůči otřesům a až o 100 procent více světla ve vzdálenosti 50 až 100 metrů před vozidlem.
Dlouhá životnost navíc prodlužuje intervaly mezi výměnou žárovek a šetří náklady vynaložené na žárovky náhradní. Žárovky Truckstar 24V jsou k dostání v provedení H1, H3, H4, H7 i H11.

JL, 23.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar