Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nová Škoda Superb - prostornější a pohodlnější

Škoda Auto představí čtvrtou generaci modelu Superb v listopadu 2023, tedy 90 let po uvedení historicky prvního modelu tohoto jména. Stejně jako předchozí generace kombinuje nový Superb výrazný design s vyspělou technikou.

Nový vůz je bezpečnější a prostornější než kdykoli předtím a je připraven pokračovat v dlouholeté tradici modelů Superb značky Škoda. Superb bude k dispozici s třemi benzinovými motory, dvěma naftovými motory, dále ve verzi s plug-in hybridním pohonem, který nabídne delší dojezd na elektřinu a to přes 100 km. Poprvé se Superb představí také s mild-hybridní technologií. Výkonové spektrum agregátů sahá od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k). Tři zcela nové prvky dále rozšiřují seznam charakteristických Simply Clever prvků a jejich počet se zvyšuje na 28.


Moderní technologie a středová konzole bez voliče převodovky

. Tento vůz je nyní ještě prostornější a zároveň bezpečnější než kdykoli předtím, a to díky deseti airbagům, mnoha asistenčním systémům a 28 Simply Clever prvkům. Superb navíc kombinuje vynikající spotřebu paliva se skvělým výkonem. Tři moderní a velmi úsporné benzinové motory, dva moderní naftové motory a nová verze s plug-in hybridním pohonem se zvýšeným dojezdem na elektřinu více než 100 km pokrývají výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k). Poprvé bude k dispozici i mild-hybridní pohonná jednotka. Všechny modely jsou standardně vybaveny automatickou převodovkou DSG. Jednou z klíčových úprav interiéru je volič převodovky nově umístěný na sloupku řízení pod volantem. Tím se uvolnilo místo na středové konzoli, což řidiči poskytne ještě větší pohodlí a další odkládací prostor.


Až 28 Simply Clever prvků zvyšuje komfort řidiče a spolujezdce v nové generaci modelu Superb. Některé z nich jsou ve vozech Škoda zcela nové: unikátní elektricky ovládaná roleta sloužící jako kryt zavazadlového prostoru ve voze Superb Combi, středová loketní opěrka pro zadní sedadla s integrovaným držákem tabletu a dvojitá odkládací kapsa na zadní straně předních sedadel, kam lze uložit dokumenty, časopisy nebo chytré telefony. Poprvé se v modelu Superb objevuje integrovaná nálevka ve víčku nádržky ostřikovačů čelního skla. Mimochodem, Škoda představila první z velmi široké nabídky Simply Clever prvků již v roce 2001, kdy uvedla na trh první novodobou generaci vozu Superb. Tehdy mezi ně patřily četné držáky nápojů v zadní loketní opěrce, na středové loketní opěrce a uvnitř přihrádky před spolujezdcem a premiérově také 12V zásuvka pro cestující na zadních sedadlech. Ikonický deštník ve dveřích řidiče a chytré háčky na zavazadla v zavazadlovém prostoru se ve vozech Škoda objevují dodnes.Škoda 21.7.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar