Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nová Škoda Fabia se představuje

Kolem nové Fabie kolovaly už delší dobu nejrůznější dohady a desítky zaručených „tajných“ snímků, více či méně kvalitních. Dnes společnost Auto Škoda poprvé oficiálně představila Fabii hatchback na prvních fotografiích.

Nová Škoda Fabia se vyznačuje všemi hlavními rysy, které přivedly již více než 1,5 milionu zákazníků ke koupi první generace a které ještě dále rozvíjí. Nová Fabia se tak může ve své třídě pochlubit největším prostorem pro kolena a hlavy cestujících na zadních sedadlech a dostatkem prostoru pro pohodlné cestování.
Vnějšími rozměry (3992 mm x 1642 mm x 1498 mm) patří Fabia mezi největší vozy ve své třídě. Celková délka vozu vzrostla s novým designem nárazníků. Interiér nabízí více místa posádce na předních i zadních sedadlech. Zavazadlový prostor má základní objem 300 l a po sklopení zadních sedadel se zvětší až na 1163 litrů.
Ke spolehlivosti, prostornosti, dobrým jízdním vlastnostem, bezpečné konstrukci a zajímavému poměru ceny a užitné hodnoty se přidává nová karoserie se svěžím designem, širokou nabídkou vnějších barev a kombinací kvalitních materiálů a barev v interiéru.
Velká pozornost byla rovněž věnována oblasti bezpečnosti. Nově mohou být cestující na předních i zadních sedadlech chráněni hlavovými airbagy. Na zadních sedadlech lze upevnit dětskou sedačku pásem Top-Tether, který při případném čelním nárazu omezuje pohyb horní části dětské sedačky vpřed.
Při vývoji a konstrukci automobilu a jeho výbav byly použity nejnovější technologie včetně virtuální reality.
S novým modelem přináší značka Škoda také v nejmenší modelové řadě možnost zvolit místo pětistupňové manuální převodovky šestistupňovou automatickou převodovku Tiptronic nebo elektronicky řízenou klimatizaci Climatronic. V oblasti komunikačních technologií nabízí originální přípravu pro telefon GSM s technologií Bluetooth nebo audiosystémy s možností připojení externích zařízení, jako jsou přehrávač MP3 nebo iPod.
Pro nový vůz Fabia je připraveno celkem sedm motorů – čtyři zážehové a tři vznětové. Oba benzinové tříválce nyní disponují zvýšeným výkonem a poskytují tak vozu ještě větší pružnost.

Zážehové motory
1.2 HTP – 44 kW
1.2 12V HTP – 51 kw
1.4 16V – 63 kW
1.6 16V – 77 kW

Vznětové motory
1.4 TDI PD – 51 kW
1.4 TDI PD – 59 kW (také s PDF)
1.9 TDI PD – 77 kW (také s DPF)

Světová premiéra nové generace vozu Škoda Fabia proběhne na Autosalonu v Ženevě počátkem března 2007, poté bude uvedena na evropské trhy. Výroba karosářských verzí Fabia Combi a Fabia Sedan první generace bude pokračovat i nadále.

JL, 11.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar