Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nová DS3 dorazila na český trh

V minulých dnech byl na český trh oficiálně uveden nový DS3, který nahrazuje D3 Crossback. Nejviditelnější změny se týkají přední části. Dávají vozu novou dynamiku a pocit robustnosti, současně zachovávají eleganci.

Nové LED světlomety dodávají nové DS 3 ostřejší vzhled díky třem charakteristickým modulům zvýrazněným matně chromovaným orámováním. Za příplatek je k dispozici také systém DS Matrix LED Vision s inteligentním automatickým ovládáním dálkových světel. Nová světla pro denní svícení tvoří dvě řady LED diod uspořádaných vertikálně po obou stranách přední části vozu.

Nový nárazník a maska chladiče byly přepracovány s cílem optimalizovat aerodynamické vlastnosti vozidla. Tuto novou účinnost demonstrují aerodynamické profily rámující spodní mřížku sání vzduchu.
Profil si zachovává své charakteristické znaky, balancuje mezi odvážným designem a technickým know-how, zachovává si žraločí ploutev typickou pro DS 3, má vysouvací kliky dveří a neviditelné vnější lišty oken.

Zadní část vozu je elegantní, světla a víko zavazadlového prostoru jsou decentně zvýrazněna černě lakovanou lištou.

Kola mají nový design zvyšující účinnost. K dispozici jsou v rozměrech 17 a 18 palců a v různých motivech a barvách. Nová DS 3 ve 100% elektrické verzi E-Tense je opatřena novými 18palcovými koly Toulouse s pneumatikami „Tall & Narrow Class A+“.INTERIÉR


Nová DS 3 se inspiruje know-how francouzských luxusních značek a vytváří exkluzivní atmosféru. Cílem volby materiálů je nabídnout dokonalé, inovativní a udržitelné zpracování.
Kůže, zejména kůže Nappa v patinované úpravě Art Leather, Alcantara®, detaily jako perleťové prošívání nebo gilošovaný vzor Clous de Paris, to vše přispívá k jedinečnosti interiérů vozů DS Automobiles.

Vůz je opatřen novým volantem s ovladači asistenčních systémů řízení i tlačítka systému infotainmentu a v případě automatické převodovky je doplněn pádly pro řazení, umístěnými pod volantem. Nový středový displej s úhlopříčkou 10,3" s vysokým rozlišením je nyní součástí standardní výbavy a je do něj zabudován nový systému infotainmentu DS Iris System.
Sedadla jsou vyrobena z inovativní pěny s vysokou hustotou, která zajišťuje komfort sezení na nejlepší úrovni na trhu. Přední sedadla mohou být vyhřívaná, mohou nabízet masážní funkci (beder) a elektrické nastavení (podélné nastavení, nastavení výšky a sklonu a bederní nastavení).
Nejvyšší verze výbavy Opéra má interiér z černé kůže Nappa Basalte se sedadly s motivem proplétání Bracelet,. Verze Rivoli má ve výbavě nová sedadla z černé tlačené kůže Basalte s černými ozdobnými prvky v odstínu Basalte s efektem šupin. K dispozici je také šedé čalounění Galet kombinující kůži Nappa a látku.


NABÍDKA MOTORŮ

Nová DS 3 E-Tense je vybavena novým elektromotorem, redukční převodovkou a novou baterií (montovanou v Poissy) pro zvýšení výkonu a dojezdu.

Nový hybridní synchronní elektromotor využívá zkušeností získaných ve Formuli E k dosažení vysoké účinnosti. Poskytuje výkon 115 kW (156 k) a točivý moment 260 Nm při napětí 400 V. Nová baterie s kapacitou 54 kWh (užitečná kapacita 50,8 kWh) je tepelně regulována pomocí cirkulace kapaliny a tepelného čerpadla, což umožňuje rychlé dobíjení, delší dojezd a delší životnost. Standardní palubní nabíječka pojme 100 kW stejnosměrného proudu (0 až 80 % za 25 minut) a 11 kW střídavého proudu (0 až 100 % za 5 hodin).

Díky lepší hustotě energie je baterie kompaktní a je umístěna pod předními a zadními sedadly a pod středovým tunelem. Vnitřní prostor a poloha řidiče jsou naprosto stejné jako u ostatních motorů a odolnost proti nárazu překračuje nejpřísnější požadavky.
Nová DS 3 E-Tense dosahuje dojezdu až 402 km v kombinovaném cyklu WLTP (12,6 kWh/100 km) a více než 500 km v městských podmínkách, a to díky účinnosti elektromotoru, jeho schopnosti rekuperace energie a pomocné výbavě, jako je tepelné čerpadlo, systém umožňující přednastavení teploty v kabině na dálku a také díky aerodynamické optimalizaci přední části a kol a snížení světlé výšky o 10 mm u verzí se 17 a 18palcovými koly s pneumatikami Tall & Narrow.

DS 3 je k dispozici také se dvěma benzinovými motory: PureTech 100 se šestistupňovou manuální převodovkou a PureTech 130 s osmistupňovou automatickou převodovkou. K dispozici je také dieselový motor BlueHDi 130 spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou. Všechny tyto motory splňují nejnovější normy omezující znečišťování životního prostředí.


VŮZ PLNÝ PALUBNÍCH TECHNOLOGIÍ

DS 3 dostala do výbavy nový systém infotainmentu dostupný na velkém centrálním displeji s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 10,3 palců, s přepracovaným leskle černým rámečkem. Nově dodávaný DS Iris System nabízí on-line navigaci a inteligentní rozpoznávání hlasu. Charakteristickým rysem tohoto systému je možnost personalizace centrálního displeje a sedmipalcového přístrojového panelu doplněného o head-up displej, který promítá důležité informace do linie očí řidiče.
Systém Visio Park 2, dostupný na velkém centrálním displeji, rozšiřuje nabídku asistenčních systém řízení o parkovací systém s 360° záběrem z nových digitálních kamer s vysokým rozlišením.
DS 3 je standardně vybavena kamerou za čelním sklem a standardní výbava zahrnuje špičkové asistenční systémy řízení: aktivní systém udržování vozu v jízdním pruhu, snímání dopravních značek s rychlostním omezením se zobrazením na přístrojovém panelu a automatické nouzové brzdění až do rychlosti 85 km/h.

Systém DS Drive Assist snímá okolí pomocí radaru umístěného za předním nárazníkem a dalších senzorů a propojuje adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go a systémem udržování vozu v jízdním pruhu, čímž zajišťuje poloautonomní řízení 2. úrovně. DS Drive Assist zajišťuje za pomocí horizontálního značení přesné umístění vozu v jízdním pruhu dle volby řidiče. Tato funkce si poradí s opakovaným zastavováním a rozjížděním a bez námahy udržuje trajektorii jízdy. Je kombinována se systémem Active Safety Brake. Tento systém automatického nouzového brzdění, který je schopen detekovat jiná vozidla i cyklisty a chodce, a to i za zhoršených světelných podmínek v rychlostech od 5 do 140 km/h, analyzuje riziko kolize a dokáže sám zahájit maximální brzdění, aby zabránil nárazu nebo omezil jeho následky.

Rozšířené rozpoznávání dopravních značek, které je k dispozici v rámci příplatkové výbavy, detekuje kromě rychlostních značek také některé jiné dopravní značky (značky stop, zakázaný směr jízdy, zákaz předjíždění a konec zákazu předjíždění).

Všechny verze výbavy Nové DS 3 jsou opatřeny LED světlomety, které získaly nový vzhled. Tři obdélníkové, horizontálně uspořádané moduly, které zvýrazňuje elegantní, matně chromované orámování, působí odvážnějším dojmem. Světelný výkon je vyšší a zároveň se snižuje spotřeba energie pro větší dojezd (100% elektrický motor E-Tense) nebo nižší emise CO2 (spalovací motory).
Systém DS Matrix LED Vision je k dispozici za příplatek. Jejich světelný paprsek se automaticky přizpůsobuje okolnímu prostředí a umožňuje jízdu s trvale rozsvícenými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. Světlomety DS Matrix LED Vision tvoří 3 LED moduly plnící funkci potkávacích světel a jeden modul rozdělený na 15 stejných samostatných segmentů. LED diody v tomto bloku se postupně rozsvěcují a zhasínají postupně segment po segmentu podle podmínek v okolí vozu, které sleduje kamera umístěná v horní části čelního skla. Světlomety DS Matrix LED Vision osvítí velký a široký úsek před vozovkou, aniž by oslňoval vozy vepředu nebo v protisměru. Zvyšuje se tak komfort i bezpečí, zejména v noci.
Nová DS 3 má vysouvací kliky dveří. Kliky se objeví, jakmile je uživatelé potřebují, jinak se skryjí v karoserii, ať už po zastavení, nebo při jízdě. Díky systému hands-free přístupu a startování se navíc stačí k autu přiblížit (na 1,5 metru) a vůz se odemkne a všechny kliky se automaticky vysunou. Při vzdálení se od vozu se kliky zasunou zpět a vůz se uzamkne.ZJEDNODUŠENÁ ŘADA


Stupně výbavy Nové DS 3 navazují na princip, který byl poprvé představen u Nové DS 7. Nový stupeň výbavy Opéra je nejexkluzivnější. Úrovně výbavy byly přepracovány, díky čemuž je přechod mezi jednotlivými verzemi plynulejší. Počet prvků příplatkové výbavy byl snížen, došlo k úpravě nabídky a vytvoření jednotlivých paketů příplatkové výbavy, což zákazníkům usnadňuje orientaci. Cena Nové DS 3 začíná na 30 100 € v případě motoru PureTech 100 s manuální převodovkou ve výbavové verzi Bastille.


Ceny

1.2 PureTech 130
Od 770 000 Kč (Bastille) po 980 000 Kč (Opera)


1.5 Blue HDI 130
Od 820 000 Kč (Bastille) po 1 030 000 Kč (Opera)


E-Tense 156
Od 1 280 000 Kč (performance Line +) – 1 360 000 Kč (Opera)

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar