Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Nokian Hakkapeliitta 44 - zimní pneumatika pro extrém

Extrémní severské podmínky vyžadují speciální připravenost. Společnost Nokian Tyres, nejseverněji umístěný výrobce pneumatik na světě, a islandská společnost Arctic Trucks, která se specializuje na přestavbu 4×4 vozidel, proto přicházejí na trh s novou pneumatikou Nokian Hakkapeliitta 44 pro nejtvrdší zimní podmínky.

Nokian Hakkapeliitta 44, která je vyvinuta pro speciální expediční vozidla, vyniká výjimečnou přilnavostí a odolností. Novinka váží přibližně 70 kg a její průměr je větší než 1 metr. Přes svoji robustnost se ale pohybuje s lehkostí i v hlubokém sněhu.

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta 44 snadno zvládá všechny typy povrchů. Zesílené bloky na ramenou stabilizují pneumatiku v nečekaných situacích a středové žebro zaručuje přesné reakce na silnici. Speciální směs pryže Polar Expedition zajišťuje jak prvotřídní přilnavost v zimních podmínkách, tak výjimečnou odolnost v extrémně chladném počasí. Nokian Hakkapeliitta 44 je hrotovatelná pneumatika se 172 otvory pro hroty. Nicméně její nejčastější užití je bez hrotů.

Nokian Hakkapeliitta 44 představuje začátek zcela nové kapitoly spolupráce mezi dvěma odborníky na arktickou oblast. Pneumatika je dostupná v rozměru LT475/70 R17 a je speciálně vyvinuta pro těžká 4×4 vozidla typu SUV od Arctic Trucks. Výroba pneumatiky bude zahájena během několika měsíců a bude k dispozici výhradně prostřednictvím společnosti Arctic Trucks.Nokian Hakkapeliitta 44
Rozměr: LT475/70 R17
Hloubka běhounu: 18 mm
Průměr: 1100 mm
Hmotnost: přibližně 70 kg
Maximální tlak huštění: 240 kPa, při flotačním užití přibližně 160 kPa


Nokian Tyres a Arctic Trucks společně pokračují ve zvládání nejtvrdších zimních podmínek
Pneumatika Nokian Hakkapeliitta 44 je pokračováním příběhu, který začal v roce 2014, kdy byl na trh uveden první produkt vzešlý ze spolupráce mezi společnostmi Nokian Tyres a Arctic Trucks – zimní pneumatika Nokian Hakkapeliitta LT2 AT35 pro velká 4×4 vozidla.

Začátek společnosti Arctic Trucks spadá do roku 1990, kdy Toyota na Islandu začala přestavovat 4×4 a SUV vozy. V dnešní době je Arctic Trucks předním odborníkem na přestavbu 4×4 vozidel.
Společnost Nokian Tyres v roce 1934 vyvinula a vyrobila první zimní pneumatiku na světě. Nokian Hakkapeliitta je jednou z nejznámějších zimních pneumatik a v oblastech s krutými zimami se stala skutečnou legendou. Inovativní pneumatiky od Nokian Tyres – pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku – jasně dokazují svou vysokou kvalitu prostřednictvím výjimečných výkonů na sněhu a v náročných jízdních i klimatických podmínkách.


Nokian 8.2.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar