Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nokia 6110 Navigator - společník na cesty

Telefon Nokia 6110 Navigator prokázal své schopnosti za velice obtížných podmínek, a to během dálkové cesty s Ewanem McGregorem a Charleym Boormanem na trase „Long Way Down“ ze Skotska do nejjižnějšího cípu Afriky, kterou absolvovali na motocyklech BMW.

Oba cestovatelé se spolu znovu vydali na cestu, když na motocyklech absolvovali Long Way Down napříč Evropou a Afrikou. Během cesty se zastavovali, aby poznali africkou kulturu, setkali se s místními lidmi a navštívili centra UNICEF.
Od prvních mil ve skotském John O’Groats projeli během tří měsíců a 24 000 km dvaceti zeměmi. Jeli podél východního pobřeží a před příjezdem do Jižní Afriky navštívili mj. Libyi, Etiopii, Súdán a Rwand. Narazili na písečné bouře, extremně vysoké teploty, náročné přechody hranic a extrémní jízdní podmínky. Všechny info o cěstě jsou na www.longwaydown.com
Při
snaze dodržet plán bylo nezbytné držet správný kurz a zůstat ve spojení. V tom měla sehrát důležitou roli Nokia 6110 pro GPS navigaci, prohlížení map, hledání na webu, natáčení videa a velice důležité hovory domů.
“Long Way Down byla úžasnou cestou, bylo skutečnou ctí mít možnost poznat rozmanitá a krásná místa. Měli jsme příležitost vidět tak odlišné způsoby života a cestovali jsme do odlehlých končin, k nimž má přístup velmi málo lidí. Pocit volnosti a prozkoumávání nepoznaného byl neuvěřitelný,“ uvedl McGregor.
Nokia 6110 Navigator přináší GPS (Global Positioning System) spolu s AGPS (Assisted Global Positioning System) se stále dostupnou mobilní konektivitou ve funkcemi nabitém, kompaktním zařízení. Telefon podporuje videohovory a funkce pro sdílení dat, má 2megapixelový fotoaparát a velkou a jasnou 2,2" QVGA obrazovku nabízející až 16 milionů barev. Telefon na jedno nabití vydrží až 3,5 hodiny nepřetržitého volání a až 11 dní v pohotovostním režimu.

Nokia 6110 Navigator
Nabízí okamžitě přístupné a snadno použitelné mapy, vyhledávání tras a hlasem řízenou navigaci, vše dostupné jedním kliknutím na vyhrazenou klávesu Navigator. Zákazníci mohou rychle a jednoduše zobrazit svou současnou pozici na mapě, hledat destinace, nalézt specifické trasy, nebo najít služby jako blízké restaurace, hotely či obchody.
Obsahuje rovněž plnohodnotnou 3D navigaci „odbočku po odbočce“, navrhuje nejlepší trasu pro dosažení vybraného místa autem, nebo pěšky. Nokia 6110 Navigator obsahuje také AGPS pro zajištění většího výkonu a rychlejšího určování polohy.
Nokia 6110 Navigator se dodává s místní mapou instalovanou na paměťové kartě, připravenou pro okamžitou navigaci. Další mapy a obsah – jako dopravní informace, služby s předpovědí počasí a cestovní průvodce – mohou být zakoupeny online a přeneseny do telefonu. Mapy rovněž zobrazují tisíce bodů zájmu, jako jsou restaurace, hotely, obchody nebo jiné služby v okolí zvoleného místa.

JL, 10.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar