Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan pro ochranu chodců

Automobilka Nissan Motor Co., Ltd. vyvinula novou bezpečnostní technologii tzv. „vystřelovací kapotu“, která napomáhá snížit riziko poranění hlavy chodce v případě srážky s automobilem. Poprvé bude použita na novém kupé Skyline, které vstoupí na podzim na japonský trh.

Myšlenka vystřelovací kapoty je založena na velmi jednoduchém principu: snížit riziko vážného poranění hlavy vytvořením dodatečného prostoru, který zabrání srážce s tvrdými předměty. V případě srážky automobilu s chodcem dojde k okamžitému vystřelení kapoty, která tak vytvoří ochranný nárazníkový prostor nad komponenty v motorovém prostoru.
Po kolizi s chodcem snímač zabudovaný v nárazníku vyhodnotí vážnost srážky a podle toho aktivuje řídicí jednotku vystřelování. Ta následně zapálí pyrotechnickou patronu, která zvedne kapotu.
Vystřelovací kapota navíc poskytuje automobilovým designérům více svobody - mohou snadněji skloubit estetiku aerodynamického tvaru kapoty s bezpečnostními přínosy většího ochranného prostoru nad motorem.
Nissan se na globální úrovni zavázal stavět bezpečnější vozy vybavené moderními bezpečnostními prvky. Vizí společnosti v Japonsku je snížit počet úmrtí a vážných zranění na silnicích s účastí automobilů Nissan do roku 2015 na polovinu stavu v roce 1995.
Nissan pracuje na rozvoji vyspělých technologií proaktivní bezpečnosti, jež jsou známé pod souhrnným názvem Safety Shield. Stav vozu je sledován v šesti fázích, od běžné jízdy až po stav po nehodě. Podle toho jsou v jednotlivých fázích aktivovány nejvhodnější bariéry, které zajišťují řidiči i spolujezdcům maximální možnou úroveň ochrany.

JL. 9.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar