Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan X-TRAIL - do Evropy až příští léto

Jako završením řady nápadných crossoverů Nissan bude příští léto (2022) představeno nové SUV X-Trail, jehož celosvětová premiéra se uskutečnila v Auto Shanghai 2021.

Stejně jako Qashqai bude založen na platformě aliance CMF-C, která odráží velmi promyšlenou architekturu a je navržená tak, aby vyhovovala pokročilému hnacímu ústrojí společnosti Nissan e-POWER, a zároveň je příkladem precizně vyvinutých asistenčních technologií řidiče a vyladění dynamických výkonů.

Nový X-Trail bude již čtvrtou generací úspěšného SUV a zachová si flexibilní a všestranný interiér pro zákazníky se smyslem pro dobrodružství v kombinaci s nejnovějšími palubními technologiemi Nissan. Stejně jako současná generace X-Trail bude i nová generace k dispozici se sklopnou třetí řadou sedadel, která a cestujícím poskytne větší pohodlí na cestách, ale zůstane dostatečně kompaktní pro snadné parkovací manévry.


e-POWER

Nový X-Trail bude k dispozici s koncepcí pohonu Nissan e-POWER, což je jedinečná inovace společnosti Nissan a klíčová součást strategie společnosti Nissan Inteligent mobility.


Jedinečným prvkem e-POWER je to, že zážehový motor slouží výhradně k výrobě elektřiny, zatímco kola jsou poháněna pouze elektromotorem. To znamená, že motor může vždy běžet v optimálním režimu a rozsahu otáček, což vede k vynikající účinnosti, úspoře paliva a nižším emisím CO2.


S verzí 4WD bude X-Trail i nadále přirozenou volbou zákazníků Nissan, kteří ocení, robustní všestrannost podporovanou pokročilým systémem pohonu všech kol nastavitelným pro jízdu na sněhu, štěrku nebo blátě, který obstojí v náročných podmínkách, jak na silnici, tak v terénu.


Kompletní portfolio crossover


Příchod nového X-Trail v létě 2022 dokončí dynamickou transformaci poutavých modelů Nissan.
Od představení modelu Juke druhé generace v listopadu 2019, přes odhalení ohromujícího nového elektrického crossoveru Ariya v červenci 2020 a třetí generace průkopnického modelu Qashqai v únoru 2021, nový X-Trail ukazuje odvážnou a inovativní snahu společnosti Nissan o elektrifikovanou budoucnost pod hlavičkou plánu NISSAN NEXT.
Nissan 19.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar