Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan Tiida - úspěšný jako Almera?

Společnost Nissan představila na výstavě Autosalón Bratislava poprvé v Evropě model Tiida. Na vybrané evropské trhy se začne dodávat v červnu a měl by oslovit hlavně zákazníka, který hledá konvenčnější typ vozu.

Nový Nissan Tiida je k dispozici buď jako čtyřdveřový sedan, nebo pětidveřový hatchback. Vybrat si lze ze tří motorů, dvou zážehových a jednoho vznětového čtyřválce.Diesel a benzin 1.8 jsou kombinovány standardně se šestistupňovou manuální převodovkou, zatímco benzin 1.6 nabízí možnost volby mezi pětistupňovou manuální a čtyřstupňovou automatickou převodovkou.

1.6 - 81 kW (110 k)
1.8 - 93 kW (126 k)
1.5 dCi - 78 kW (105 k)

Novinka vychází z osvědčené B-platformy, takže uspořádání podvozku má společné s modelem Note. Rozměrově se pohybuje ve vrchních patrech segmentu C. Obě karoserie široké 1695 mm, vysoké 1535 mm a s rozvorem 2600 mm (délku zatím výrobce neuvádí), největší ve své třídě.
To se projevilo vidět uvnitř vozu, který není jen nejprostornějším ve své třídě, ale dokáže ohrozit i mnohem větší automobily. TIIDA nabízí více prostoru pro hlavu vpředu i vzadu, a více místa pro kolena vzadu, než prakticky všichni její rivalové. Má dokonce větší zavazadlový prostor, než většina vozů v segmentu D.
Standardní a volitelná výbava se zaměřuje na výbavu „velkých vozů“, zahrnující satelitní navigaci, klimatizaci, kožené čalounění, automatické stírače a světla, xenonové světlomety a připojení mobilního telefonu přes BluetoothŇ, ABS s brzdovým asistentem, čtyři airbagy a (podle verze) rovněž hlavové airbagy. ESP je dostupný volitelně u všech verzí.
Umírněná elegance se promítla do palety desíti dostupných barev karoserie.
Pod názvem Versa se model Tiida prodává v Japonsku a Spojených státech, přičemž verze směřující na evropský trh se budou vyrábět v závodě společnosti Nissan Civac v Mexiku. V Evropě se bude Tiida distribuovat na trzích s velkou poptávkou po modelech tohoto typu. Mezi ně patří: Pobaltské státy, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Finsko, Řecko, Maďarsko, Irsko, Malta, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko a Ukrajina. Je možné, že Nissan později přehodnotí svou prodejní strategii a představí tento model i na dalších evropských trzích.

JL, 18.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar