Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan LEAF v limitované edici 3.ZERO

Nissan potvrdil pokračování vývoje úspěšného elektromobilu LEAF oznámením dvou verzí edice LEAF 3.ZERO. Tato vozidla rozšíří přitažlivost elektromobilů mezi více zákazníků. Obě edice modelu lze objednat od 9.ledna.

Loňský rok byl pro elektromobily Nissan rekordní. Edice LEAF 3.ZERO doplní nejprodávanější elektromobil v Evropě o 8palcovou dotykovou obrazovku, čímž umožní využívání služeb zaměřených na konektivitu, jako je podrobná navigace. Zcela nový a vylepšený systém Nissan Connect EV bude dostupný v době zahájení prodeje modelu LEAF 3.ZERO v Evropě

Edice LEAF 3.ZERO disponuje 40kWh baterií, která v roce 2018 slavila velký úspěch. Nové barvy karoserie a dvoubarevné kombinace vytvoří jedinečný vzhled (červená či modrá karoserie s černou střechou). Zákazníci mohou nový LEAF v edici 3.ZERO již začít objednávat.

Limitovanou edici Nissan LEAF 3.ZERO e+ bude na evropském trhu také možné objednávat od 9. ledna. Tato limitovaná edice (pro Evropu bude vyrobeno pouze 5000 kusů) bude disponovat vyšším výkonem 160 kW (217 k) a delším dojezdem odhadovaným až na 385 km na jedno nabití.

Limitovaná edice LEAF 3.ZERO e+ byla oznámena v Japonsku a vůz je tento týden k vidění na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas, Nevada, USA. Obě stejně atraktivní varianty, stávající Nissan LEAF 3.ZERO a limitovaná edice LEAF 3.ZERO e+, hrdě nesou status řady LEAF jakožto ikony vize Nissan Intelligent Mobility.

Limitovaná edice LEAF 3.ZERO e+ je vybavena baterií využívající technologii Inteligentního pohonu. Má o 25 % vyšší hustotu a její kapacita narostla o 55 %. Díky kombinaci inovativního designu a chytrého inženýrství se nová vysoce výkonná baterie skládá z 288 buněk v porovnání se svým 40kWh ekvivalentem se 192 buňkami.
Na jedno nabití 62kWh baterie limitované edice LEAF 3.ZERO e+ dojedete o 40 % dál než na 40kWh baterii modelu LEAF 3.ZERO. To v praxi představuje dalších 100 km srovnatelného použití.

Edice LEAF 3.ZERO i LEAF 3.ZERO e+ jsou vybavené technologií e-Pedal a systémem ProPILOT. Tyto kritiky chválené funkce Inteligentního řízení mění zážitek z jízdy.

Technologie e-Pedal je pro mnohé vítanou novinkou, která řidiči umožňuje zrychlovat, zpomalovat či zastavit pouze použitím akceleračního pedálu. Užijete si tak pohodlnou, hladkou jízdu a maximální kontrolu nad vozidlem díky zvýšené odezvě pedálu.
Systém ProPILOT se skládá z pokročilých technologií podpory řízení, které využijete při jízdě v jednom dálničním jízdním pruhu. Plně kontrolovatelný systém umožňuje autu zastavit, znovu uvést vozidlo do pohyby a udržovat ho ve středu jízdního pruhu při vyšších rychlostech i při nižších rychlostech, ke kterým v dopravních zácpách dochází. Tato technologie pomáhá snížit napětí a únavu z řízení a řidiči se s ní budou za volantem cítit sebevědoměji.

Vozy limitovaných edic LEAF 3.ZERO a LEAF 3.ZERO e+ jsou nabízeny se stejnou zárukou společnosti Nissan na osm let/ 160 000 km, která je poskytována u všech ostatních verzí řady LEAF.

Cena limitované edice LEAF 3.ZERO začíná na 1 049 000 Kč a LEAF 3.ZERO e+ se bude prodávat od 1 199 000 Kč. Oba modely jsou velmi dobře vybaveny.


Nissan 14.1.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar