Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Největší offroadová party v Německu

Jednou za rok se sjedou do Bad Kissingenu příznivci offroadu z celého Německa i okolních států. Jejich cílem však není léčebný pobyt v lázních, ale největší offroadový veletrh v Evropě – Abenteur&Allrad.

Přírodní výstaviště za městem nenabízí návštěvníkům na ploše 110 000 m² nejen exponáty ke koukání nebo k zakoupení nejrůznějšího offroadového či outdoorové nebo i kempinkového vybavení a oblečení, ale na zvláštních tratích si mohou vyzkoušet, jak se řídí ATV, terénní automobil nebo dokonce obrovitý Truck či trialový speciál. Dlouhé fronty se stáli na svezení s legendárním Hummerem H1.
Více než dvě stovky vystavovatelů představilo své novinky z nejrůznějších odvětcí týkající se všeho kolem offroadu. Nejde o žádný klasický autosalon terénních automobilů, ale výstavu pro širokou veřejnost. Když člověk projde celý areál, tak zjistí, že zdaleka nejrozšířenějším offroadem je stále dosud nepřekonaný Land Rover Defender. Desítky těchto ikon lze spatřit v nejrůznějších podobách a verzích. Také proto se na veletrhu letos prezentoval oficiální importér Land Rover Deutschland velkým stánkem, kde se každý mohl dozvědět o novinkách letošního roku. V těsné blízkosti byli zase připraveni odborníci firmy Matzker podat informace k „vyšlechtění“ britské legendy. Zkušeností mají na rozdávání, neboť už dvacet let přestavují sériového Land Rovery, a to nejen Defendery, ale také Discovery III nebo Range Rover Sport, aby byly rychlejší, robustnější a vhodnější na cestování. Vždy se najít vlastní řešení, aby vyhověli všem požadavkům majitelů britských automobilů.
Další firmou, která představila celý svůj program bylo Suzuki, poslední modely, především pak pickupy Nissan, Mazda nebo Ford, byly k vidění u firem, které se specializují na obytné nástavby.
Společnost International Automobile Trading se od roku 2004 věnuje dovozu a přestavbě vozů Gaz, především pak typu Gazelle, ale zároveň nabízí k prodeji buggy mnoha výrobců. Novinkou bylo dvoumístné vozidlo Saiting ST650F poháněné čtyřdobým dvouválcem o objemu 650 cm. S výkonem 20 kw a točivým momentem 44 N.m při 2700-3300/min dosahuje zhruba 300 kg těžká bugina s pohonem zadních kol rychlosti 80 km/h.
Pneumatikáři Goodyearu zase představili Jeep Rubicon, s nímž Matthias Jeschke vyjel až do výšky 6646 metrů nad mořem, když se sériovým automobilem pokořil nejvyšší sopku světa Ojos del Salado. Tím vytvořil nový světový rekord zapsaný v Guninnesově knize rekordů, ten dosavadní měl hodnotu 6358 m n.m.
Někteří návštěvníci přicházejí třeba jen kvůli příslušenství a outdoorovému vybavení, jiní zase touží po dobrodružné dovolené a vyhledávají malé cestovní kanceláře, které mají k dispozici nákladní terénní obytné automobily, v nichž lze absolvovat cestu do exotických koutů světa. Ani letos nechyběly nabídky dálkových maratónů pro amatérské jezdce nebo kursy jízdy v terénu či expedice do zajímavých lokalit nejen v Evropě, ale hlavně v Africe.
Na stánku firmy Hella byl k vidění mj. Mercedes Benz 280 GE, s nímž slavný Jacky Ickx vyhrál v roce 1983 v závodě Paříž – Dakar.
Rok od roku se snaží pořadatelé z organizace Pro-Log o vylepšení a rozšíření offroadového veletrhu a musíme říct, že se jim to daří. Svědčí o tom každoroční návštěvnost až padesáti tisíc spokojených návštěvníků během čtyř dnů. Svoji roli jistě hraje i skutečnost, že první výstavní den – čtvrtek připadne vždy na svátek. Navíc každý den se vstupenky slosují a ten nejšťastnější odjíždí na čtyřkolce Herkules 150 Sport.


Pavla Lasíková, 11.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar