Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Na dakarském setkání létaly kamiony vzduchem

Už potřetí měli možnost příznivci Dakaru vidět maratonské speciály na autodromu v Sosnové při exhibičních jízdách na speciální trati. Krásné jarní počasí přilákalo na tribuny na osm tisíc diváků.

Pouze jednou za rok lze u nás spatřit dakarské trucky Liaz a Tatra v akci právě v Sosnové, a stejně jako vloni je doplnili motocyklisté. O největší show se pochopitelně postarali Martin Kolomý, Martin Macík nebo Jaroslav Valtr. Vidět jejich kamiony létat vzduchem a „driftovat“ na asfaltu je neopakovatelným zážitkem. Fyzikální zákony jdou při tom stranou.

Špičkové dakarské týmy jako Buggyra Racing, Big Shock Racing, Bonver Dakar Project, Barth Racing, Ultimate Dakar Racing, Adria Karavany Sedlčany, MRG a motocyklisté Ondřej Klymčiw a Lukáš Kvapil se divákům předvedli nejen se svým dakarským zázemím, ale ve většině případů také na trati.

V naprostém obležení fanoušky se tak ocitali závodníci prakticky po celý den a pokud by nebyla pořadateli ukončena autogramiáda, tak by zde fronta čekatelů na podpisy dakarských hvězd stála možná ještě nyní.

Součastí akce byla i prezentace nového „maratonského“ týmu South Racing včetně nového speciálu Ford Ranger, s nímž vyrazí do soutěží cross country Tomáš Ouředníček a ex-soutěžák Petr Hozák. Představená se zúčastnil mimo jiné šéf týmu Scott Abraham a špičkový dakarský závodník a účastník mistrovství světa v rally WRC Španěl Xavier Pons.

Manažer týmu Scott Abraham má velmi bohaté zkušenosti v oblasti vývoje a vedení mezinárodních cross-country rallye týmů včetně X-Raid (BMW, MINI) a OVERDRIVE (Toyota). Jeho společnost je evropskou základnou projektu ord Ranger Dakar a specializuje se na logistiku, plánování aktivit a vztahy se zákazníky.

South Racing GmBH je globální tým, který má strategicky umístěné dílny v Portugalsku, Jihoafrické Republice a Chile, což dovoluje zajistit servis po celém světě. Stáj se každoročně účastní průměrně 16 závodů, které se konají v Jižní Americe, Evropě, Asii, Africe a nově také projekt Central Europe. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších hráčů v soutěžích cross-country rallye.

Akce Dakar se rozhodně vydařila, ale tak trochu jsme si položili otázku, co dál? Pomalu by to chtělo zamyslet se nad budoucností setkání a pokusit se do Sosnové přilákat i zahraniční účstníky se svojí technikou. Jenže nic není zadarmo a všechno je otázkou peněz. Snad se pořadatelům podaří něco vymyslet.J.Lasík 27.3.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar