Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Modernizovaná Škoda Octavia ceny nezvýšila

Krátce po uvedení limitované edice First Edition vstupují na český trh další varianty modernizovaného modelu Škoda Octavia. Zákazníci mají na výběr 3 výbavové stupně a 5 motorizací, doporučené prodejní ceny začínají na částce 629 900 Kč včetně DPH.

Další specifikace výbav a nejvýkonnější pohonná jednotka ve verzi RS obohatí nabídku nejprodávanějšího modelu značky Škoda v druhé polovině letošního roku.


Dlouhodobě nejprodávanější model českého trhu prošel modernizací, která přinesla nejen inovovaný vzhled s novým předním i zadním nárazníkem a přepracovanou maskou chladiče. Novinkou jsou také přední světlomety Matrix-LED druhé generace ve spojení se zadními svítilnami Top LED s animovanými ukazateli směru a několik nových designů kol z lehké slitiny. Kromě toho se zvýšil podíl udržitelných materiálů v interiéru. Zejména na sedadlech, přístrojové desce a výplních dveří. Úroveň aktivní i pasivní bezpečnost dále pozvedly nové asistenční systémy. Rozpoznání únavy a pozornosti řidiče nyní využívá širokou škálu informací a parametrů k vyhodnocení řidičova chování a dalšího vylepšení se dočkalo rozpoznávání dopravních značek. Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic patří nyní do standardní výbavy všech modelů.


Od výbavového stupně Selection je v interiéru k dispozici 15wattové bezdrátové rychlonabíjení chytrých telefonů s chlazením. Konektory USB-C mají nyní výkon 45 wattů a nabízejí tak třikrát vyšší nabíjecí výkon než dříve. Poprvé se v modelové řadě Octavia objevuje nová funkce u bezklíčového systému Kessy, která automaticky odemkne vozidlo, jakmile se řidič s klíčem přiblíží do vzdálenosti 1,5 metru od vozu, a stejně funguje i samočinné zamykání, stačí od automobilu odstoupit.

Modernizovaná Octavia přináší také prvky Simply Clever. Na přání může být kombi vybaveno automatickým odjištěním roletového krytu, které usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru. Svou premiéru má také speciální odkládací schránka na středovém tunelu, kam si mohou cestující na zadních sedadlech odložit tašku, kelímek nebo láhev. Multifunkční kapsa v zavazadlovém prostoru nyní obsahuje dva variabilní háčky. Škrabka na led v krytu uzávěru palivové nádrže nebo deštník v odkládací přihrádce předních dveřích jsou vyrobeny z recyklovaných plastů.

Mild-hybridní technologie pro 1,5 TSI s převodovkou DSG

Paleta pohonných jednotek začíná novým benzinovým motorem 1,5 TSI s výkonem 85 kW (115 k), který nahrazuje zážehový tříválec 1,0 TSI s výkonem 81 kW (110 k).

Nový čtyřválec stejně jako jeho výkonnější verze 1,5 TSI/110 kW (150 k) je ve spojení se sedmistupňovou samočinnou převodovkou DSG vybaven mild-hybridní technologií.


Vznětový motor 2,0 TDI disponuje nejvyšším výkonem 110 kW (150 k). Roli základního výbavového stupně bude zatím plnit specifikace Selection, která nahrazuje dosavadní Ambition a přidává rozpoznávání dopravních značek, rozpoznání pozornosti řidiče a větší displej infotainmentu s úhlopříčkou 10". Vyšší stupeň Top Selection se stává náhradou za Style a vrcholnou specifikací zůstává First Edition Ultimate ze zaváděcí série.

Bez navýšení

Přestože modernizace přinesla designová a technická vylepšení i obohacení výbavy, doporučené prodejní ceny se nezměnily. Například

Škoda Octavia Selection 1,5 TSI 110 kW 679 900 Kč
(jako dosavadní Škoda Octavia Ambition 1,5 TSI 110 kW)


Škoda Octavia Selection 2,0 TDI 110 kW 7DSG 779 900 Kč
(Příplatek za kombi činí vždy 40 000 Kč.)


Na aktuálně dostupné varianty již všichni autorizovaní prodejci vozů Škoda v České republice přijímají objednávky. První vozy budou zákazníkům předány na přelomu druhého a třetího čtvrtletí.


Druhé pololetí otevře další možnosti

Během krátké doby bude doplněn vznětový motor 2.0 TDI s výkonem 85 kW (115 k). V druhé polovině letošního roku pak dojde k rozšíření nabídky o další varianty. Základní specifikace se bude nově jmenovat Essence a nahradí dosavadní Active. Na místo Style Exclusive přijde výbavový stupeň Exclusive Selection a samozřejmě se dostane i na sportovně laděná provedení Sportline a RS. Škoda Octavia RS dostane agregát 2,0 TSI s výkonem 195 kW (265 k) výhradně se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem předních kol. V průběhu roku 2025 pak na český trh vstoupí Octavia s pohonem všech kol, kterou bude pohánět motor 2,0 TSI s výkonem 150 kW (204 k).

Škoda Auto 27.3.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar