Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mobilize Limo - elektrický čtyřdveřový sedan

Mobilize představuje Limo, čtyřdveřový sedan s délkou 4,67 m a 100 % elektrickou motorizací, určený pro taxíky a osobní vozidla pro přepravu osob s řidičem. Bude se prodávat pouze na objednávku ve formě paušálů a nabídek mobility dle vlastní volby.

Mobilize Limo je výsledkem joint-venture založeného Skupinou Renault a Jiangling Motors Group Co., Ltd (JMCG) v roce 2018. Vozidlo využívá veškerého know-how a zkušeností Skupiny Renault a její sítě v oblasti elektromobility za více než deset let, a to jak pokud jde o vozidlo, tak i o služby.


V případě Mobilize Limo se bude prodávat současně vozidlo a služby pro všechny typy řidičů: taxíky, osobní vozidla pro přepravu osob s řidičem a ostatní služby zaměřené na přepravu osob (zdravotní, neziskové organizace atd.). Díky nabídce Mobilize budou moci všichni tito profesionální řidiči využívat úplný a jejich potřebám uzpůsobený balíček služeb.
Nájemní smlouvy, které bude řídit RCI Bank and Services a které bude Mobilize nabízet, budou flexibilní, pokud jde o počet ujetých kilometrů a délku trvání. Příležitostným řidičům bude rovněž nabízena možnost platby za jednotlivé použití (pay as you drive).Elegantní a hodnotný design

Limo má délku 4,67 m, šířku 1,83 m a výšku 1,47 m. Rozměry blížící se modelům ze segmentu D. Jedná se o čtyřdveřový sedan, který je elegantní, má krátkou kapotu a střechu směřující dolů. Design ve stylu doby, plynulý a dynamický, který doprovází přechod na elektrický pohon.

Obsahuje zejména:


●integrované kliky dveří zasazené do karoserie, které se elektricky vysunou po otevření vozidla

●do dáli mířící LED světla se sofistikovaným světelným podpisem a skryté směrovky

●loga Mobilize vpředu a vzadu a specifickou značku Mobilize Limo umístěnou hned vedle zpětných zrcátek

●lakované hliníkové 17palcové disky

Uvnitř vyvolává Limo pohodu s potahy z umělé kůže, které jsou hebké na dotek a snadno se čistí. Provedení výplně dveří se světelným pásem a prvky na způsob kovu podtrhují vnímanou kvalitu.

Přístrojová deska obsahuje dva displeje v širokém pásu v horní části: jeden 10,25palcový displej pro kombinaci digitálních údajů a další 12,3palcový dotykový displej uprostřed přístrojové desky pro multimediální funkce.Propracované pohodlí


Místo pro řízení bylo navrženo tak, aby nabídlo maximum ergonomického a akustického pohodlí. Sedadlo řidiče má elektrické nastavení v 8 směrech (4 směry pro sedadlo spolujezdce) a volant nastavitelný jak výškově, tak podélně.

Díky rozvoru 2,75 m nabízí Mobilize výjimečný interiér pro cestující na zadních sedadlech, zejména s prostorem pro kolena 288 mm, což odpovídá vozidlům z vyšší kategorie. Přístup na zadní sedadla je usnadněn širokým otvíráním dveří. Na zadních sedadlech mohou pohodlně sedět, zejména díky rovné podlaze, tři osoby

Zavazadlový prostor má objem 411 litrů a praktickou délkou pro nakládání velkých zavazadel. Pod podlahou kufru se nachází dojezdové rezervní kolo.

Pružné a podněcující řízení

Mobilize Limo je vybaven 100 % elektrickým výkonným motorem s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 220 Nm, který je okamžitě k dispozici. Tento výkon nabízí bezproblémové zrychlení za všech okolností. Limo umožňuje pružné a progresivní řízení v městském a příměstském provozu. Zrychluje z 0 na 100 km/h za 9,6 sekund a maximální rychlost je omezena na 140 km/h.

Řidič si může vybrat mezi třemi režimy řízení (eko, normal a sport). V menu vozidla si může také zvolit tři úrovně intenzity rekuperačního brzdění.

Limo se velmi dobře pohybuje ve městech s průměrem pro otáčení v řádu 11,2 m. Je vybaveno vnějším zvukovým systémem VSP (vehicle sound pedestrian), aby upozornilo na svou přítomnost chodce a další vozidla ve městě. Tento systém je trvale aktivní až do rychlosti 30 km/h, jakmile je aktivován režim Drive.Kompatibilita se všemi typy nabíjení

Ve vozidle je kapalinou chlazená lithium-iontová baterie s kapacitou 60 kWh. Umožňuje ujet přibližně 450 km (WLTP). Dostatečný dojezd pro intenzivní pracovní den se zajištěním potřebného počtu kilometrů, které denně ujede profesionální řidič (v průměru 250 km/den), a i pro delší dobu pro řidiče, kteří hodně jezdí.

Mobilize Limo je kompatibilní se všemi nejběžnějšími typy AC a DC nabíjení, což znamená, že je možné ho připojit do všech veřejných nabíjecích stanic a do domácích zařízení typu Wallbox. Je také možné nabíjet z obyčejné síťové zásuvky. S rychlým nabíjením je možné dosáhnout dojezdu 250 km již za pouhých 40 minut.


Špičkové technologie pro optimální bezpečnost

Limo je vybaveno 100 % LED osvětlením zaručujícím optimální viditelnost v noci. Má 8 airbagů (2 čelní, 2 boční vpředu, 2 boční vzadu a 2 hlavové) a to nejlepší z technologií asistenčních systémů (ADAS):

-Adaptativní tempomat (Adaptative Cruise Control)

-Detekce mrtvých úhlů (Blind Spot Detection)

-Upozornění na přejíždění čar a udržení vozidla na cestě (Lane Change Assist, Line Keeping Assist, Lane Deviation Warning)

-Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců (Front Collision Warning,

Pedestrian Collision Warning, Advanced Emergency Braking)

-Rozpoznávání silničního značení (Traffic sign recognition)

-Panoramatický 360o kamerový systém (Around View Monitor)

-Parkovací asistent vpředu a vzadu (Front and rear parking radar)

-Upozornění na přítomnost vozidel při couvání (Rear Cross Traffic Alerte)

-Upozornění na otevřené dveře (Door Opening Alarm)

V závislosti na trzích může mít Mobilize Limo vyhřívaná sedadla a volant.Renault 20.9.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar