Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Mitsubishi zahajuje prodej modelu Space Star

Společnost M Motors CZ začala prodávat oblíbený Space Star, který díky vynikajícímu poměru hodnoty a ceny přinese alternativu k tradiční nabídce crossoverů a SUV. Space Star prodělal výraznou modernizaci, jejímž cílem je přiostřit vnější design i zlepšit jízdní zážitky.

Mitsubishi Space Star bylo poprvé odhaleno v listopadu 2015 na autosalonu v Los Angeles a následně představeno v Bruselu v roce 2016.

Je výsledkem projektu „Global Small“ a představuje tak svým způsobem jedinečný produkt, vyvinutý ve snaze naplnit požadavky specifické skupiny zákazníků z celého světa……a to bez ohledu na specifika krajiny, ve které se bude prodávat.

Součástí projektu Global Small je tak zbrusu nová architektura malého vozu, dva různé modely (pětidveřový hatchback Space Star a čtyřdveřový sedan Attrage), nová řada motorů, stejně tak jako nově vybudovaný závod v Thajsku s roční kapacitou přes 165 000 vozů.
Snižování hmotnosti v důsledku promyšlené strategie (konstrukční optimalizace a intenzivní využití vysokopevnostní oceli – zde nad rámec obvyklého standardu 200/250 MPa) u celé konstrukce vozidla; nízká celková hmotnost již od 845 kg:


Zbrusu nové lehké a hospodárné zážehové tříválce využívající systém proměnného časování ventilů MIVEC a systém Auto Stop & Go, technologii inteligentního senzoru akumulátoru s funkcí rekuperačního brzdění apod. v součinnosti s neméně efektivní zbrusu novou manuální převodovkou nebo variátorem INVECS-III CVT.

Typ1,0 MIVEC1.2 MIVEC
Výkon k/min71/600080/6000
Točivý moment Nm/min88/5000106/4000
0–100 km/h [s]16,712,7
Maximální rychlost km/h172180
Komb.spotřeba l/100 km4,64,9Space Star si zachovává klíčové atributy v podobě nízké spotřeby paliva a nízkých emisí CO2, skromných provozních nákladů a velkorysého vnitřního prostoru při rozumných vnějších rozměrech.

U základního modelu pro se konstruktérům nicméně podařilo zachovat kompaktní vnější rozměry, při nepatrném nárůstu celkové délky na 3 795 mm (+85 mm) a současném zlepšení proudění vzduchu v přední i zadní části karoserie.

Zvolené řešení se odrazilo v nepatrném prodloužení předního převisu na 745 mm (+15 mm), aby byl zachován malý poloměr otáčení, který u modelu Space Star činí jen 4,6 m. Mírné prodloužení se týká i zadního převisu (+70 mm na výsledných 600 mm).
Celkový optický efekt byl znásoben delším střešním spoilerem (vč. integrovaného třetího brzdového světla), jenž přispívá k vynikající aerodynamice tohoto vozu (koeficient Cd: 0,27).

Oživený smysl pro vnímanou kvalitu, čerpající z rozsáhlé modernizace vnějšího designu, se promítl i do interiéru modelu Space Star – v reakci na přání evropských zákazníků:


Nové čalounění sedadel z jemné látky s prostorovým efektem a kontrastními stehy (buďto čistě černé, nebo v barevné kombinaci černá / slonovina);


Nový volant s dekory v klavírním černém laku a chromovými akcenty, nový ergonomický tvar s vybráním pro prsty, věnec obšitý kůží;


Subtilnější design přístrojového panelu s bílým podsvícením, cejchování kruhových stupnic v bílém odstínu na černém pozadí, chromový kroužek kolem ukazatelů, nové prvky (indikátor venkovní teploty a funkce varování před námrazou na digitálním displeji, varovná kontrolka obrysových světel);


Nově se objevují další prvky výbavy: Např. odkládací schránka ukrytá pod podlahou zavazadelníku – po sklopení opěradel zadních sedadel navíc zůstává rovná podlaha bez schodu;


Space Star nabízí přepracovaný podvozek, který se lépe vyrovná s nároky motoristů mimo teritorium města či předměstí, pro které byl původně navržen.
Optimalizací tuhosti pružin a tlumicí síly u tlumičů odpružení při současném zvýšení tuhosti přední části vozu se podařilo zlepšit jízdní chování i stabilitu a potlačit naklánění karoserie.

Úprava kalibrace elektrického posilovače řízení se odrazila ve vyšší přesnosti a lepším ovládání vozu.

V základní výbavě všech provedení nyní najdeme systém pro snadné rozjíždění do kopce (HSA), který je k dispozici i u vozů s manuální převodovkou.
Společnost Mitsubishi Motors pokračuje v postupném uvádění svých řešení on-line propojení automobilů. Space Star se tak stává dalším modelem Mitsubishi, který se bude nabízet s multifunkční navigací GPS (vč. podpory propojení s chytrými telefony), označovanou jako MGN.

Na českém trhu budou nabízeny tři výbavové stupně v kombinaci s motory 1,0 a 1,2 a manuální nebo automatickou převodovkou CVT

Bohatá základní výbava zahrnuje mj. 6x airbag (čelní, boční i zadní), ABS + BAS, Stabilizační systém ASC, Systém řízení trakce TCL, Systém signalizace nouzového brzdění ESS, Systém rozjezdu do kopce HSA, palubní počítač, manuální klimatizace.

Příklady cen:
1.0 MivecEntry239 850 Kč
1.2 MivecInform254 850 Kč
1.2 MivecInvite277 850 KčMitsubishi 8.11.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar