Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Mitsubishi Pajero - legenda stále žije

Od okamžiku, kdy bylo vyrobeno první Pajero, uplynulo již čtvrt století. A nyní Mitsubishi Motors Corporation (MMC) představí ve světové premiéře novou generaci své řady 4x4 – nové Pajero (ve Španělsku pod názvem Montero, ve Velké Británii) jako Shogun.

 

Pajero, jako evergreen či ikona značky Mitsubishi Motors je stvořeno a používáno jako autentický offroad, a mělo by konkurovat všem nazdobeným vozům „soft-roader". Ty jsou v současné době ve veliké módě, především v silně naplněném SUV segmentu, svým dlouhotrvajícím a sobě vlastním designem. Nové Pajero bude respektovat loajalitu více než 2,5 milionů zákazníků od roku 1982 a zhodnotí náročně získanou image v rallye Dakar od roku 1983.

V této souvislosti Pajero zaznamená návrat k nezaměnitelnému designu definovanému již konceptem Pajero II z roku 1979, o čemž svědčí vysoké, dosti svislé a téměř ploché přední sklo nebo typická přední maska, víko zavazadlového prostoru s bočním otevíráním, završeného zvenku umístěným náhradním kolem.

Mezi hlavními prvky pro Evropu nebudou chybět: kvalitní interiér a do posledního detailu propracovaná moderní přístrojová deska. Vysoký stupeň výbavy (30 GB hard disk navigačního systému s hudebním serverem, zadní kamerou, skvělý audio systém 860W 12-speaker Rockford Acustic DesignÔ, zábavný systém na zadních sedadlech atd.

Vůz bude pohánět vznětový čtyřválec 3.2 Di-D se vstřikováním common-rail o výkonu 170 k a přepracovaný zážehový vidlicový šestiválec 3.8 MIVEC/250 k,  původně montovaný do sportovních vozů Mitsubishi Eclipse.

Pajero bude vybaveno systémem State-of-the-art All-Wheel-Control technology (standardní systém kontroly trakce a stability v kombinaci s rozdělovací převodovkou Super Select 4-II 4WD  a volitelnou uzávěrkou zadního diferenciálu a zákazník si může opět vybrat mezi tří a pětidveřovou karosérií.

Nové Pajero poslouží také jako základ pro soutěžní speciál Pajero Evolution, které se představí na Rallye Dakar 2007. Také tento automobil, jenž bude největším soupeřem vozům VW Touareg uvidí návštěvníci autosalonu v Paříži.

Mitsubishi Pajero přijde do prodeje na jednotlivých evropských trzích od konce roku 2006 po jaro 2007.

 

JL, 11.9.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar