Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Motors pro Frankfurt Motor Show

Mitsubishi se pustilo do velice ambiciózního projektu v historii vůbec, a to prezentací své první globální platformy známé jako “Project Global”, která byla již úspěšně představena u druhé generace vozu Outlander.

Nová platforma se evropské veřejnosti představí též na autosalonu IAA 2007, kde bude uveden zcela nový Lancer Sport Sedan. Platforma představuje investici miliónu dolarů a podpoří uvedení několika nových vozů Mitsubishi v příštích letech, včetně nové rodiny Lancer, druhé generace Outlanderu nebo minivanu Delica D:5. Platforma byla vytvořena pro světové trhy, aby naplnila různorodé regionální potřeby a předpisy, stejně tak jako měnící se trendy na trhu a zákaznickou poptávku.

Lancer Sport Sedan

Nový model úspěšné řady, vytvořený v designérském studiu v Treburu, blízko Frankfurtu, sdílí svůj úchvatný design s koncepty jako Concept-Sportback (představený na IAA 2005) a Concept-X (představený v Tokiu 2005), které také vznikly v Evropě.
Jeho nízký postoj, protáhlá kapota, široký rozchod, značka „Jet Fighter“ na mřížce a s výrazně do hloubky posazenými světly, to vše vnáší nový význam do konceptu sportovního sedanu.
Tento námět, v souladu s designovou filozofií Mitsubishi zvané „Japanese Modern“, připomíná rovněž úspěchy v motorsportu pokrývající 35 let závodů, počínaje modelem Lancer 1600 GSR z roku 1973, vítězem řady rallye v Africe a Austrálii v 70. letech, až po Lancer EX 2000 Turbo z roku 1990 a dnešní Lancer Evolution.
Lancer Sport Sedan (délka 4570 mm, šířka 1760 mm) bude v Evropě postupně uváděn do prodeje od konce roku 2007 s bohatou nabídkou pohonných jednotek od benzinový motor 1.5/110 k přes 1.8i/144 k až po diesel 2.0/140 k. Vrcholem bude uvedení nové generace Lancer Evolution.
V nabídce bude několik převodovek: 5- nebo 6stupňová manuální, CVT, 4stupňová automatická a 6stupňová automatizovaná, podle zvoleného motoru.
V průběhu roku 2008 posílí modelovou řadu kromě verzí Lancer Sport Sedan a Lancer Evolution nový pětidveřový Lancer Sportback. Svým profilem připomínající coupe, vymodelované podle vzrušujícího konceptu z roku 2005, představeného ve Frankfurtu, se soustředí na evropské zákazníky.

Outlander 2.2 Di-D a 2.4 MiVEC

Zatím v polovině cesty v rámci svého prvního roku na trhu, Outlander již naplnil svůj cíl, když bylo v Evropě prodáno přes 13 000 vozů. V Evropě přivedl nový model ke značce 80 % zákazníků, kterým poskytuje vyspělou a prověřenou technologii 4x4 ve voze s konfigurací 5+2 cestující (nebo dva cestující a více než 1 691 litrů nákladu). Na autosalonu se nyní představí s dvěma novými motory:

Vznětový 2.2 Di-D, common rail
156 k při 4000/min, 380 Nm při 2000/min.
pohon 4WD, šestistupňová manuální převodovka

Zážehový 2.4 MIVEC
170 k při 6000/min, 232 Nm při 4100/min.
pohon 2WD nebo 4WD, pětistupňová manuální převodovka nebo sportovní model 6-stupňové CVT převodovky

Nové motory tak zkompletují stávající 2.0 Di-D Diesel pump-jet (140 k při 4000/ min a 310 Nm při 1750/min.).
Zlepšení pro rok 2008 zahrnují (specifické podle konkrétních trhů): nová 18” litá kola (standardní výbava pro Instyle), dešťový senzor a zadní parkovací senzory (standardní výbava pro Intense+ a Instyle), zadní kamera v kombinaci s Mitsubishi Multi Communication System (Hard Disk Drive HDD s navigací a hudebním serverem ve spojení s dotykovou obrazovkou)
Využití nové flexibilní platformy “Project Global” přináší cestujícím vysokou úroveň aktivní bezpečnosti, potěšení z jízdy, nezávislé zavěšení všech kol, vysokou účinnost brzd a nízké těžiště. Výrazně též pomáhá nová hliníková střecha, u které byla využita technologie úspěšně otestovaná u vozu Lancer Evolution IX.
Poznámka: “Pajero” je “Montero” ve Španělsku a “Shogun” v UK.

Colt s jemným tuningem

Colt v úvodu svého čtvrtého roku na trhu potvrzuje svůj status bestselleru značky Mitsubishi Motors v evropském regionu. Pro nadcházející autosalon ve Frankfurtu byla oznámena další vylepšení.
S 205 561 prodanými vozy všech kasrosářských variant(3- a 5-dveřové, coupe-cabriolet) v období od jara 2004 do května 2007 se novému Coltu podařilo úspěšně zakotvit na mnoha velkých evropských trzích. Většina prodejů byla realizována u nových zákazníků, jelikož Mitsubishi Motors nemělo v tomto sektoru dříve zastoupení. Tím je výkon modelu Colt (81 504 v roce 2006) ještě pozoruhodnější. A tím spíše, že B-segment je jeden z nejnáročnějších v Evropě, zahrnujíce velké hráče s obrovskými rozpočty a snadno podléhající trendům podle uvádění nových modelů.
Zakládajíce na tomto úspěchu se společnost Mitsubishi Motors rozhodla pro investice z krátkodobého i střednědobého hlediska, aby ke značce přivedla další potenciální zákazníky:
rodina vozů Colt nyní těží z nabídky polstrování, výbavy, barevných změn: nová 15” a 16” litá kola, nové metalické barvy, nové potahy (černá/červená – pouze pro 3-dveřové provedení, šedá – pouze pro 5-dveřové provedení nebo černá*), automatický světelný senzor a dešťový senzor pro vyšší výbavu
Současně Colt přivítá nový evropský akční model, který bude jak ve tří i pětidveřovém provedení. Limitované verze budou mít mj. černé světlomety, černé A, B a C sloupky, zatmavená skla (5-dveř. provedení), černé boční prahy a nižší sekce nárazníků (5-dveř. provedení), zadní střešní spoiler (3-dveř. provedení), nová 16” litá kola, přední mlhovky, dešťový senzor, automatické rozsvěcení světel, MP3, černou kůži potažený volant a hlava řadicí páky atd.
K dispozici bude ve dvou nových barvách (metalické: Cranberry Red a Glamour Grey, Lunar Silver) a kompaktní Porcelaine White. Nové barevné varianty budou nabízeny ve spojení se všemi motory (1.1/75 k; 1.3/95 k; 1.5/109 k; 1.5 DiD/95 k), s výjimkou 1.5 Turbo, a ve spojení s oběma převodovkami – manuální a AllshiftÔ automatizovanou převodovkou.
Snahou všech distributorů a dealerů po celé Evropě je vytvořit a nabízet speciální lokální akční model, s tím, že se očekává, že tento dosáhne v průměru přes 20 % objemu prodeje vozu Colt.

JL, 26.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar