Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Lancer sport sedan už v lednu

Devadesát let po zahájení výroby automobilů (Model-A z roku 1917), spouští Mitsubishi Motors uvedením své první globální platformy svůj nejambicióznější projekt všech dob – Lancer sport sedan.

Projekt známý pod označením “Project Global” byl představen již u druhé generace modelu Outlander a nyní se objeví na Auto Show 2007 v Detroitu ve své nejvyšší variantě jako nový čtyřdveřový Lancer sport sedan.

Lancer sport sedan vytvořený v designérských studiích Mitsubishi Motors v Evropě a Japonsku sdílí designovou „řeč těla” deklarovanou v roce 2005 v podobě studií Mitsubishi Concept-X a Concept-Sportback.

Jeho nízký postoj, proporce dlouhé kapoty vůči krátké zadní části vozu, široký rozchod kol, výrazná maska a hluboce posazené charakteristické světlomety, to vše přináší nový prvek do konceptu sportovních sedanů.

Lancer sport sedan bude na světové trhy uváděn postupně od jara 2007, nejdříve v Severní Americe. Bude součástí rodiny vozů s dynamickými kvalitami, které jsou totožné pro celou modelovou řadou: od základních modelů (pro Evropu motor 1.5/ 110 k) až po nejryzejší nový Lancer Evolution, včetně dieselové pohonné jednotky (pro Evropu) či výkonného přeplňovaného benzinového motoru 2.0 a dalších variant.

Investice několika milionů dolarů do „Project Global“ podpoří uvedení řady nových Mitsubishi v průběhu nadcházejících let. Celý projekt byl od počátku soustředěn na potřeby světových trhů, takže skýtá možnost flexibility použití platformy pro různé modely tak, aby byly uspokojeny požadavky jednotlivých regionů, naplněny předpisy a standardy daných trhů a celkově nově vznikající poptávky zákazníků na odlišných trzích.

Dalším důkazem vysoké adaptability je skutečnost, že i modely obchodních partnerů DaimlerChrysler A.G. – s nímž byl projekt vyvinut - a P.S.A. Peugeot Citroën jsou a budou rovněž postaveny na této globální platformě. “Project Global” navíc umožní uvést do života rodinu motorů „World Engine“, vytvořených spolu s DaimlerChrysler a Hyundai Motor Company, které jsou pro Mitsubishi upraveny dle jednotlivých trhů a modelů.AH, 13.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar