Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Lancer se chystá na premiéru

Už před časem Mitsubishi oznámilo, že na tradičním lednovém autosalonu v Detroitu představí definitivní podobu nového sportovního modelu Lancer. První evropské zákazníky by však měl uspokojit až na podzim roku 2007.

Jak první skicy naznačily, přenesli Japonci do sériové podoby nového vozu velice emocionální a výrazné dynamické designerské prvky koncepčních vozidel Concept X a Concept-Sportback. V roce 2005 představené studie nedávaly tehdy pouze najevo, jak by mohla vypadat příští generace kompaktních sportovních sedanů Mitsubishi, ale ukazovaly také nejnovější evoluční designerský směr japonské značky.
Nejvíce je to patrné především na přídi vozidla. Zatímco koncepty jako CZ2, Tarmac Spyder a Pajero Evo nebo sériové modely jako Colt, Grandis a nový Outlander etablovaly jako dominantní prvek trojúhelníkový tvar loga tří diamantů, prezentovaly americké modely Mitsubishi – Eclipse a Raider rozměrnou lichoběžníkovou mřížku chladiče, připomínající bojový stíhací letoun.
Nový Lancer jde ještě o krok dále a přichází s dvoudílnou přídí, v horní části lemovanou chromem, typickou žraločí „tlamou“ z Conceptu X a Conceptu Sportback, hodně dole osazenými světlomety a uprostřed umístěným logem.
Stejně jako nový Outlander vychází 4,57 m dlouhý a 1,76 m široký sportovní sedan z vysoce flexibilní architektury nové globální platformy Mitsubishi. Výraznou dynamikou se zařazuje mezi evropské vozy segmentu C.
V Evropě by měla být nová generace Lanceru uvedena na trh ve čtvrtém čtvrtletí roku 2007. Průběžně se bude modelová řada doplňovat o další verze, nabízených ve čtyřech třídách (základní, střední, horní a supercar) a pěti různými pohonnými jednotkami. Mezi ně patří opět Volkswagenem dodávaný vznětový přeplňovaný dvoulitr common-rail o výkonu 103 kW/140 k, který najdeme v modelech Grandis Di-D a od ledna 2007 také v novém Outlanderu Di-D.

JL, 15.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar