Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Colt se představí v červnu

Mitsubishi Motors Europe potvrdilo uvedení zcela nového COLTu, který bude představen 8. června a do prodeje v celé Evropě se dostane na podzim. COLT, vyvinutý pro evropský region a vybavený pokročilými technologiemi, doplní nabídku značky v základním evropském segmentu B spolu s novým ASX (B-SUV), které k dealerům přichází právě nyní.

Model s označením COLT, byl poprvé představen v 60. letech 20. století a od té doby, co se toto jméno celosvětově používá hlavně u kompaktních vozů, je jedním z nejznámějších modelů Mitsubishi zejména v Evropě, přičemž poslední generace se v Evropě prodalo více než 400 000 kusů (mezi lety 2004 a 2014).

„Nový COLT bude po novém Mitsubishi ASX druhým zcela novým modelem, který bude letos uveden na trh, a produktová ofenzíva bude pokračovat příští rok s příchodem nového Outlanderu PHEV,“ řekl Frank Krol, prezident a CEO Mitsubishi Motors Europe, „Jsem potěšen, že mohu přivést Mitsubishi Motors zpět do hlavního evropského segmentu B a nabídnout našim zákazníkům vysoce konkurenceschopný nový model hodný jména COLT“.

Zcela nové Mitsubishi COLT nabízí řadu pokročilých možností pohonu, které splňují potřeby zákazníků, kde benzinové a hybridní (HEV) pohonné jednotky tvoří přibližně 80 % prodejů nových vozů.

Základním motorem je inovativní tříválcový 1,0litrový benzínový agregát s výkonem 49 kW spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Pro zákazníky, kteří hledají vyšší výkon, je COLT k dispozici s tříválcovým, 1,0litrovým, 67kW zážehovým přeplňovaným motorem s přeplňováním, se šestistupňovou manuální převodovkou. Vrcholem nabídky je efektivní hybridní (HEV) pohonné ústrojí, které kombinuje 1,6litrový benzínový motor se dvěma elektromotory a automatickou vícerežimovou převodovkou, generující výkon 105 kW.


Všechny pohonné jednotky budou k dispozici od uvedení na trh na podzim 2023.

•1,0 MPI: tříválcový benzinový motor s vícebodovým vstřikováním a pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 49 kW. CO2: 119-122 g/km.

•1,0 MPI-T: tříválcový benzinový přeplňovaný motor s vícebodovým vstřikováním a šestistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 67 kW. CO2: 118-121 g/km.

•1,6 Hybrid (HEV): čtyřválcový benzinový motor se dvěma elektromotory a 1,2kWh baterií spojený s automatickou, vícerežimovou převodovkou. Výkon (kombinovaný): 105kW. CO2: 95-101 g/km.

Zcela nové Mitsubishi COLT je založeno na platformě aliance Renault-Nissan-Mitsubishi označené CMF-B a je vybaveno nejnovějšími pasivními a aktivními bezpečnostními systémy, díky nimž je jízda bezpečnější a pohodlnější. Uvnitř COLTu je v moderní kabině integrována řada technologií, které umožňují řidiči přizpůsobit si zážitek z jízdy a přitom zůstat ve spojení s pokročilým informačním a zábavním systémem.

Zcela nový COLT se bude vyrábět v továrně Renault Bursa v Turecku s prodejem od podzimu 2023.


Mitsubisho 9.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar