Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Tucson
DS3 Crossback
 

Mercedes SLR Edition 722 pro enthusiasty

Čistokrevnými atributy závodního vozu se vyznačuje nový Mercedes Benz SLR „722 Edition“, který si však bude moci dopřát jen 150 zájemců, pochopitelně s patřičným finančním obnosem.

 

V četných detailech zušlechtěný supersportovní automobil má plus ve výkonu, na míru naladěným podvozkem a zdůrazněnou sportovní výbavou interiéru. S akčním modelem SLR 722 Edition si Mercedes připomněl slavné vítězství v Mille Miglia, který v roce 1955 vybojovali Stirling Moss a Denis Jenkinson na voze Mercedes Benz 300 SLR průměrnou rychlostí 157,65 km/h. Druhou příčku vybojoval s půlhodinou ztrátou týmový kolega Juan Manuel Fangio na stejném voze. Startovní číslo 722 symbolizovalo čas startu - 07.22 hodin.

Edice 722 je o nepatrně rychlejší než „sériový" supersport SLR. Díky upravené řidící jednotce a modifikovanému chlazení vzduchu narostl výkon zážehového vidlicového osmiválce s kompresorem ze 626 na 650 k. Sprint na stovku tak zvládne za 3,6 sekundy, čímž je o dvě desetiny sekundy rychlejší než sériová varianta. Největší rychlost 337 km/h už vyžaduje zkušeného řidiče.

Ještě připomeňme, že motor si vzala do parády firma AMG. Spontánní reakce na sešlápnutí pedálu plynu, mohutný nárůst točivého momentu a nezaměnitelný zvuk osmiválce jsou přednosti výkonného motoru, který na rychlost 200 km/h zrychlí za skvělých 10,2 sekundy.

K ambiciózním jízdním vlastnostem přispívá nákladný podvozek s 19" koly, tvrdé nastavení tlumičů a karoserie snížená o 10 mm. Zvětšené brzdové kotouče o průměru 390 mm garantují excelentní brzdění.

Vzhledově se „722 Edition" pozná podle modifikovaného čelního spoileru a zadního difuzoru. Aerodynamické prvky mají při vysoké rychlosti zajistit dostatečný přítlak.

V interiéru, který si nezadá s kokpitem závodního vozu, přichází ke slovu aplikace v karbonovém designu, skořepinová sedadla s koženým potahem Alcantara a závodní volant.

Ještě před zahájením prodeje se mohou zájemci a pozvaní hosté seznámit s vozem snů na okruhu Paul Ricard, u příležitost založení klubu SLR, jehož se automaticky stávají členy všichni majitelé modelu SLR. K aktivitám klubu patří SLR Safety&Speed Academy aneb jízdní trénink pod vedením Davida Coultharda, Klause Ludwiga nebo Jochena Masse.

 

Jindřich Lasík, 14.7.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar