Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mercedes SLR Edition 722 pro enthusiasty

Čistokrevnými atributy závodního vozu se vyznačuje nový Mercedes Benz SLR „722 Edition“, který si však bude moci dopřát jen 150 zájemců, pochopitelně s patřičným finančním obnosem.

 

V četných detailech zušlechtěný supersportovní automobil má plus ve výkonu, na míru naladěným podvozkem a zdůrazněnou sportovní výbavou interiéru. S akčním modelem SLR 722 Edition si Mercedes připomněl slavné vítězství v Mille Miglia, který v roce 1955 vybojovali Stirling Moss a Denis Jenkinson na voze Mercedes Benz 300 SLR průměrnou rychlostí 157,65 km/h. Druhou příčku vybojoval s půlhodinou ztrátou týmový kolega Juan Manuel Fangio na stejném voze. Startovní číslo 722 symbolizovalo čas startu - 07.22 hodin.

Edice 722 je o nepatrně rychlejší než „sériový" supersport SLR. Díky upravené řidící jednotce a modifikovanému chlazení vzduchu narostl výkon zážehového vidlicového osmiválce s kompresorem ze 626 na 650 k. Sprint na stovku tak zvládne za 3,6 sekundy, čímž je o dvě desetiny sekundy rychlejší než sériová varianta. Největší rychlost 337 km/h už vyžaduje zkušeného řidiče.

Ještě připomeňme, že motor si vzala do parády firma AMG. Spontánní reakce na sešlápnutí pedálu plynu, mohutný nárůst točivého momentu a nezaměnitelný zvuk osmiválce jsou přednosti výkonného motoru, který na rychlost 200 km/h zrychlí za skvělých 10,2 sekundy.

K ambiciózním jízdním vlastnostem přispívá nákladný podvozek s 19" koly, tvrdé nastavení tlumičů a karoserie snížená o 10 mm. Zvětšené brzdové kotouče o průměru 390 mm garantují excelentní brzdění.

Vzhledově se „722 Edition" pozná podle modifikovaného čelního spoileru a zadního difuzoru. Aerodynamické prvky mají při vysoké rychlosti zajistit dostatečný přítlak.

V interiéru, který si nezadá s kokpitem závodního vozu, přichází ke slovu aplikace v karbonovém designu, skořepinová sedadla s koženým potahem Alcantara a závodní volant.

Ještě před zahájením prodeje se mohou zájemci a pozvaní hosté seznámit s vozem snů na okruhu Paul Ricard, u příležitost založení klubu SLR, jehož se automaticky stávají členy všichni majitelé modelu SLR. K aktivitám klubu patří SLR Safety&Speed Academy aneb jízdní trénink pod vedením Davida Coultharda, Klause Ludwiga nebo Jochena Masse.

 

Jindřich Lasík, 14.7.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar