Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mercedes-Benz představí na Legendách plejádu jedinečných vozů

Historicky nejpůsobivější prezentace automobilky Mercedes-Benz na motoristické slavnosti Legendy bude otevřena návštěvníkům 27. až 28. května 2023 na Výstavišti Praha v Holešovicích. Jedním z hlavních lákadel bude exkluzivní odhalení sedanu Mercedes-Benz Třídy E.

Nová Třída E je spojením tradičních hodnot a digitalizace a udává směr vývoje v rámci přechodu od spalovacích motorů k elektrickému pohonu nejen prostřednictvím důsledné elektrifikace spalovacích motorů. Polovina všech variant k uvedení na trh bude mít čtvrtou generaci plug-in hybridního pohonu. Třída E nabízí vizuálně nápadně odlišné varianty, které charakterizuje zejména různé provedení masky chladiče v závislosti na výbavové linii. Masku chladiče propojuje se světlomety povrch ve stylu černého panelu, který připomíná plně elektrické modely značky. Návštěvníci expozice Mercedes-Benz se mohou těšit na provedení v klasickém stylu s hvězdnou umístěnou na kapotě. Vůz zaujme také v interiéru na přání dodávanou celoskleněnou přístrojovou deskou MBUX Superscreen.

Před uvedením na trh bude představeno i EQE SUV, které přináší řadu inovací luxusního EQS SUV, a přitom zejména díky svému kratšímu rozvoru a natáčecí zadní nápravě nabízí mimořádnou jízdní agilitu a obratnost. Modulární koncept pohonu umožňuje nabízet EQE SUV s velkým rozsahem celkových nejvyšších výkonů od 180 do 505 kW v případě sportovní verze Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ SUV.

Legendy tradičně přitahují také fanoušky výkonných vozů a motorsportu a i v tomto ohledu si návštěvníci přijdou na své: české publikum zde poprvé uvidí Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE. Vůz je postaven na vyspělé hybridní technologii E PERFORMANCE inspirované technikou vozů formule 1 a díky kombinaci spalovacího motoru vpředu a výkonného elektromotoru vzadu nabízí naprosto ojedinělé jízdní výkony. Celkový nejvyšší výkon činí 500 kW (680 k), maximální točivý moment dosahuje 1020 Nm.

Ještě výkonnější hybridní pohonné ústrojí E PERFORMANCE pohání další novinku v expozici značky, vrcholný prestižní sedan Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE. Ten používá zážehový motor AMG V8 objemu 4,0 litru s dvojitým přeplňováním. Luxusní sedan stanovuje nové standardy ve svém segmentu, a to jak výkonem hybridního systému 590 kW (802 k), tak maximálním točivým momentem 1430 N.m. Suverénní vzhled, poprvé se specifickou maskou chladiče AMG s vertikálními lamelami a velkou centrální hvězdou, vyjadřuje dynamické schopnosti vozu a zrychlení z klidu na 100 km/h za 3,3 sekundy s nejvyšší rychlostí až 290 km/h.

Po boku tohoto vysoce výkonného prestižního vozu bude další unikát: jeho duchovní předchůdce, závodní sedan Mercedes-Benz 300 SEL 6.8 AMG, který stál u zrodu úspěšné značky AMG a ve své době šokoval motoristický svět. V roce 1971 se během vytrvalostního 24hodinového závodu v belgickém Spa‑Francorchamps dostal na stupně vítězů v konkurenci čistě sportovních modelů. Značka AMG se tak přes noc stala světoznámou.

Naopak mezi vize automobilů budoucnosti patří stříbrný čtyřdveřový sportovní prototyp Vision AMG. Ten naznačuje, jaké možnosti bude poskytovat nová platforma pro elektrické modely, nazvaná AMG.EA. Revoluční pohonné ústrojí je příslibem elektrické budoucnosti v duchu značky Mercedes-AMG, která posouvá hranice jízdních výkonů již více než 55 let.

Že se vyplatí podobné futuristické představy sledovat pozorně, doloží další exemplář dovezený mimořádně pro prezentaci značky na Legendy 2023. Studie luxusního SUV Mercedes-Maybach EQS naznačila v roce 2021, co se o dva roky později – přesně letos v dubnu – stalo skutečností: odhalení prvního plně elektrického modelu slavné značky. Sériový Mercedes-Maybach EQS SUV představuje spojení maximálního luxusu a elektromobility. Jedná se o plně elektrický vůz, který si dává záležet nejen na vrcholném luxusu a možnostech individualizace, ale také na ohleduplnosti k životnímu prostředí, a to jak bezemisním provozem, tak použitými technologiemi či materiály.

Mercedes-Benz Česká republika je tradičním partnerem motoristické slavnosti Legendy již 10 let. Při této příležitosti pojala automobilka svou prezentaci historicky nejpůsobivější přehlídkou exkluzivních vozů i nejnovějších modelů včetně kompletního portfolia osmi plně elektrických vozů, v čele s premiérou EQE SUV a EQT. Vedle zmíněných vozů chystá pro návštěvníky i další překvapení a legendy z bohaté historie značky Mercedes-Benz. Motoristická slavnost Legendy bude otevřena všem návštěvníkům 27. až 28. května 2023 na Výstavišti Praha v Holešovicích. Expozice značky Mercedes-Benz se nachází v bezprostřední blízkosti vstupu do areálu.MB 25.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar