Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mazda 2 - revoluce místo evoluce

Revoluce místo evoluce – tak zní krédo nové Mazdy 2, která se světovou premiéru odbude na Ženevském autosalonu. Z první snímků, které obletěly svět, je zřejmé, že tentokrát půjde o zcela nový automobil, nikoliv pouhý facelift.

Už při prvním pohledu upoutají velice zaoblené tvary, které vystřídají hranatý tvar předchozího modelu, známého také pod názvem Demio. Nová „dvojka“ se prezentuje délkou o 4 cm kratší (3,88 m), ale při zachování původního rozvoru 2,49 m. V šířce se zvětšila o 1,5 cm na 1,69 m, výška se dokonce snížila o 5,5 cm na 1,475 m, což by napovídalo o opuštění segmentu mini MPV.
Pětidveřovému modelu dominují mandlovité přední světlomety obklopující pětiúhelníkovou masku chladiče. Uprostřed nárazníku se otvor nasávání vzduchu a kulaté mlhovky. Z bočního pohledu nejvíce vynikne velikost předního okna, dále tmavé B-sloupky a tenké zadní sloupky
V moderním interiéru najdeme poměrně hodně přihrádek, včetně velké odkládací schránky mezi předními sedadly na věci denní potřeby. Vše umístěná řadicí páka v přístrojové lehce má přispět k lehčímu řazení.
Základní objem zavazadlového prostoru 250 litrů lze sklopením dělené zadní lavice zvětšit na 469 litrů. O bezpečnost cestujících se starají čelní, boční a hlavové airbagy a také mj. systém ESP.
Potřebnou dynamiku dodávají tři zážehové pohonné jednotky. Základní čtyřválec 1.3 s výkonem 75 k, resp. 118 N.m nebo 84 k a 121 N.m. Nejsilnější verze 1.5 nabízí 103 k a 136 N.m. Všechny jsou spojeny s mechanickou pětistupňovou převodovkou. Nabídku by měl ještě doplnit turbodiesel 1.4. Při zhruba o 100 kilogramů nižší hmotnosti karoserie by měly být všechny agregáty úspornější, nejmenší by měl na 100 kilometrů vystačit s průměrem 5,4 litru.

AH, 21.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar