Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati s vidlicovým osmiválcem

Na každoroční oslavě motoristického sportu a automobilové kultury, goodwoodském Festivalu rychlosti, ročníku 2003, Maserati hrdě ukázalo dvě auta, která mají světovou premiéru, a to Ghibli 334 Ultima a Levante V8 Ultima.

Na každoroční oslavě motoristického sportu a automobilové kultury, goodwoodském Festivalu rychlosti, ročníku 2003, Maserati hrdě ukázalo dvě auta, která mají světovou premiéru, a to Ghibli 334 Ultima a Levante V8 Ultima.

Dům Trojzubce vzdává v letošním roce hold poslední kapitole své ikonické řady grand tourerů s motorem V8, jichž se od uvedení Maserati 5000 GT v roce 1959 prodalo přes 100 000 kusů.

U příležitosti blížícího se konce výroby legendárního motoru V8 se dvěma turbodmychadly a výkonu 572 k, přičemž modely se v nadcházejících měsících stanou sběratelskými kousky samy o sobě, hostil Goodwood hostit celosvětovou premiéru dvou speciálních edic. Ghibli 334 Ultima (číslo udává jeho nejvyšší rychlost v kilometrech za hodinu – což z něj v současnosti činí nejrychlejší sedan se spalovacím motorem na světě) a Levante V8 Ultima. Společně slibují, že zaujmou návštěvníky festivalu v paddocku First Glance, přičemž první jmenovaný byl v akci také během závodu do vrchu.

GranTurismo Trofeo, který se v Goodwoodu rovněž účastnil závodu do vrchu, je vybaven burácejícím motorem V6 Nettuno o výkonu 542 k. Jeho duší je inovativní systém předkomůrkového spalování se dvěma zapalovacími svíčkami odvozený z Formule 1.

Mezitím plocha Maserati hostita Maserati GranTurismo One Off Prisma, hrdé vyjádření minulosti tohoto vozu a schopnosti značky přetrvat. K němu se připojil elektrický GranTurismo Folgore.

Nový elektrický vlajkový model obsahuje technologii 800voltové baterie vyvinutou s využitím špičkových technických řešení odvozených od Formule E, jež dává štíhlému čtyřmístnému kupé grand tourer schopnost ujet až 280 mil (450 km) na jedno nabití a také dobití na 60 mil (100 km) za pouhých pět minut. Honosí se také působivým výkonem díky třem výkonným 300kW motorům s permanentními magnety – jednomu vpředu, dvěma vzadu – s celkovým instalovaným výkonem přes 1200 k. Dodává tak maximální dostupný výkon na kola přes 750 k při točivém momentu 1 350 Nm.

Ikonická linie GranTurismo vychází z Maserati A6 1500 GT – prvního grand toureru na světě – a ve svém srdci stále nabízí stejně dokonalou směs jedinečného stylu, progresivní technologie a výkonu, to vše zabalené v typicky výrazné italské karoserii.

Na festivalové Electric Avenue byl umístěn druhý plně elektrický model Maserati, Grecale Folgore – první luxusní SUV střední velikosti na trhu. Je vybaven 105kWh baterií využívající 400voltovou technologii a s dojezdem 310 mil (500 km*) byl pečlivě navržen tak, aby učinil každý den výjimečným. Grecale Folgore, navržený a vyrobený v Itálii, přináší typický výkon a luxus značky s trojzubcem a poskytuje točivý moment 820 Nm a více než 500 koní.

Přítomnost Maserati na akci zavril další trhák, MC20 Cielo. Po svém loňském debutu ve Velké Británii na festivalu s Davidem Beckhamem se ještě jednou vrací na ikonický závod do vrchu, tentokrát v oslnivé barvě Rosso Vincente. Se svým poutavým designem, vynikajícím poměrem hmotnosti a výkonu, šasi z karbonových vláken, zatahovací chytrou skleněnou střechou a poháněné motorem V6 Nettuno o výkonu 621 k odvozeným z F1, bude jistě magnetem této čtyřdenní akce.


Maserati 24.7.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar