Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati Levante Hybrid - první elektrifikované SUV

Maserati Levante Hybrid je prezentován světu jak při fyzické, tak i digitální světové premiéře. Skutečná povaha Maserati se představí na autosalonu v Šanghaji při živé prezentaci a zbytek světa bude mít příležitost seznámit se s tímto modelem při virtuálním uvedení na webových stránkách značky (houseof.maserati.com).

S prvním elektrifikovaným SUV značky dělá Maserati zásadní krok vpřed ve své strategii elektrifikace, která začala v loňském roce s modelem Ghibli Hybrid.
Levante Hybrid je rychlejší než diesel, udržitelnější než naftové nebo benzínové modely a jedinečný svými specifickými vlastnostmi.

SUV Maserati, které svými rekordními parametry již zasáhlo do historie značky, nyní míří vpřed do budoucnosti, v níž budou všechny nové modely s Tridentem ve znaku postupně elektrifikovány.

Maserati je přirozeně inovativní a modelem Levante sleduje tuto filozofii i při vstupu do světa elektrifikace: cílem je zlepšovat výkon a zároveň zachovávat hodnoty značky, přinášet rychlost a hbitost při současné úspoře paliva a v neposlední řadě posilovat odhodlání trojzubce zajistit zákazníkům radost z jízdy a luxus. Výsledkem je hybridní SUV, které si zachovává charakteristický zvuk motoru, který je typický pro každý vůz Maserati.
Levante Hybrid kombinuje čtyřválcový dvoulitrový motor s 48voltovým hybridním systémem za účelem rekuperace energie, která vzniká při zpomalování a brzdění. Hybridní vůz váží méně než ekvivalentní model s šestiválcovým motorem a především má ještě lepší rozložení hmotnosti, protože baterie je umístěna vzadu, aniž by byla omezena nosnost. Tím dochází k optimálnímu vyvážení hmotnosti vozidla. Vše je navrženo tak, aby bylo Levante Hybrid ještě agilnější a poskytovalo ještě větší požitek z jízdy.

Díky maximálnímu výkonu 330 k a točivému momentu 450 Nm již při pouhých 2250 /min jsou výkonové parametry modelu s pohonem všech kol, velmi působivé: maximální rychlost 240 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6 sekund.

Pokud jde o vzhled, „launch edition“ Levante Hybrid se vyznačuje novou třívrstvou kovovou barvou zvanou Azzurro Astro, která je k dispozici jako součást individualizačního programu Maserati Fuoriserie.

K okamžitě rozpoznatelnému designu tohoto vozu přispívají další detaily exteriéru a interiéru: některé jsou v modré barvě, což je odstín zvolený k identifikaci hybridních automobilů, který Maserati používá již u modelu Ghibli Hybrid.

Exteriér charakterizují tři modré ikonické výdechy na blatnících, třmeny kotoučových brzd a logo na C sloupku – vše s modrým akcentem. Stejný modrý odstín se znovu objevuje uvnitř vozu, konkrétně na vyšívaných švech sedadel.L4 Mild Hybrid s eBooster a 48V BSG
Motor: zážehový čtyřválec
Objem: 1995 ccm
Výkon: 330 k při 5750/min
Točivý moment: 450 Nm při 2250/min
Zrychlení 0-100 km/h: 6 s
Rychlost: 240 km /h
Rozměry: 5005 x 1981 x 1693 mm
Rozvor kol: 3004 mm


Maserati 19.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar