Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati GranTurismo Folgore - elektrické kupé

Prototyp vozu Maserati GranTurismo Folgore v provedení plně elektrického kupé se poprvé vydává do ulic. Během dnešního E-Prix 2020 řídil Carlos Tavares, CEO Stellantis, prototyp vozu na okruh Formule E ve věčném městě Římě.

Nový vůz Gran Turismo bude prvním modelem Maserati, který bude založen ze 100 % na elektrickém řešení. Vzniká ve výrobním centru Mirafiori a na trh bude uveden v roce 2023. Tato ikona značky nabídne charakteristický zvuk Maserati, špičková technická řešení, vynikající výkon, komfort a eleganci, tedy vše, co je pro vozy s trojzubcem v logu typické.


Značka Maserati je od svého počátku inovativní a hledí do budoucnosti.Formule E tedy byla přirozenou volbou a Maserati se stane prvním italským jménem, které bude soutěžit na mistrovství světa ABB FIA Formule E.


Maserati se také stane první italskou luxusní značkou, která bude vyrábět 100% elektrické modely: elektrická řada bude kompletní v roce 2025 a všechny vozy Maserati budou plně elektrické do roku 2030.


PR 19.4.2022


Pozn.red.

Bratři Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore, Ernesto a Mario byli automobilovými nadšenci už od počátku 20. století. Alfieri, Bindo a Ernesto stavěli závodní vozy ve firmě Diatto v Turíně. Co by tomu řekli - Maserati a elektrika?

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar