Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati GranCabrio - ikonický design a elegance s otevřenou střechou

Navždy ikonické – a nyní dostupné také jako spyder – Maserati představuje GranCabrio, nejnovější počin značky určený pro milovníky jízdy, kteří vyžadují nejvyšší úroveň komfortu a stylu. GranCabrio je zbrusu nová a stejně elegantní otevřená verze svého dvojčete kupé, oceňovaného modelu GranTurismo.

Při uvedení na trh je Maserati GranCabrio k dispozici ve výbavovém stupni Trofeo, který je vybaven třlitrovým šestiválcem Nettuno s výkonem 542 k.

V modelu GranCabrio se mimořádný výkon motoru Nettuno – nejvýkonnějšího, jaký byl kdy pro Maserati GranTurismo vyroben – snoubí s opravdovým komfortem pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Ten je nyní umocněn zážitkem z jízdy pod širým nebem.

Nový kabriolet s trojzubcem ve znaku je stoprocentně vyroben v Itálii a kráčí ve stopách modelu GranTurismo a nabízí novou a podmanivou verzi grand toureru par excellence, aniž by se vzdával luxusu, výkonu, jízdního komfortu a sportovních vlastností.

Střecha je vyrobena z látky, navržené tak, aby zabírala co nejméně místa při automatickém ukládání do zavazadlového prostoru – kam se složí za 14 sekund i při jízdě rychlostí až 50 km/h. Dostatek místa je zaručen i pro čtyři cestující.

Spojení se silnicí a krajinou je zážitkem, který může nabídnout pouze verze Spyder, pokračovatel více než 60 let trvajícího úspěšného příběhu – kabrio prvního sportovního vozu Maserati 3500 GT byla představena na ženevském autosalonu v roce 1959.

Nejnovější přírůstek Maserati vylepšuje stylistické detaily a jemné materiály, aby ještě více umocnil cestu ve jménu co nejvíce obklopujícího potěšení z jízdy, v naprosté harmonii a splynutí s panoramatem.

Pozornost věnovaná designu a vášeň pro exkluzivní detaily neubírají na výkonu a zábavě; stejně tak jsou charakteristickým znakem pro technologie, které se promítají do nejlepších služeb infotainmentu a asistenčních služeb pro řidiče,
"Zážitek pod širým nebem" umocňuje pozoruhodný tepelný a akustický komfort, přičemž střecha je k dispozici v pěti barvách, které lze ovládat z centrálního displeje prostřednictvím dotykového tlačítka, což zajišťuje úplnou kontrolu a naprostou autonomii.

Pro milovníky jízdy pod širým nebem myslelo Maserati na vše; GranCabrio je standardně vybaveno inovativním vyhříváním krku, které vyhřívá krk řidiče a spolujezdce ve třech různých úrovních intenzity.

Jednou z příplatkových výbav je větrná clona, která se skládá ručně. Když je střecha otevřená, snižuje vznik turbulencí v prostoru pro cestující a umožňuje využívat nejlepší aerodynamické vlastnosti vozidla.

Nové GranCabrio, vytvořené souběžně s modelem GranTurismo, je výsledkem setkání dokonalé efektivity a přirozené krásy vozu a zůstal věrný své identitě: monarcha stylu s klasickými proporcemi typickými pro vozy značky z Modeny, který zároveň zůstává špičkovým strážcem nejlepší mechaniky ve své třídě a nejnovějších technologií.


PR 6.3.2024


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar