Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati Ghibli Hybrid - elektrifikace dorazila do Modeny

Nový model Ghibli Hybrid představuje jeden z nejambicióznějších projektů Maserati a po představení nového motoru MC20 pro supersportovní vozy jde o další krok směrem k nové éře značky.

Není náhoda, že pro představení hybridní technologie byl zvolen právě sedan Ghibli. Tento model, jehož se od uvedení na trh v roce 2013 vyrobilo více než 100 000 kusů, dokonale ztělesňuje DNA modenské automobilky.

Značka Maserati se zavázala, že do světa elektrifikace vstoupí bez toho, aniž by musela měnit svou klíčovou filozofii a hodnoty. Výsledek? Vytvoření toho nejlepšího možného hybridního vozu. A co víc, Ghibli Hybrid si zachovává svůj zvuk charakteristický pro každý vůz Maserati.

Příchod nového Ghibli Hybrid tak rozšíří nabídku Maserati, které je nyní ještě konkurenceschopnější a ještě lépe reaguje na požadavky trhu.

Design
Vůz Ghibli Hybrid lze rozpoznat na pohled částečně i díky novému designu interiéru a exteriéru. Společným jmenovatelem restylingu vyvinutého v Centro Stile Maserati je modrá barva vybraná pro snadné rozpoznání všech vozů s hybridní technologií i nového světa, který reprezentují.

Na exteriéru charakterizuje modrá barva tři ikonické postranní vzduchové výdechy, brzdové čelisti a blesk v oválu, který obklopuje trojzubec na zadním sloupku. Stejná modrá barva se objevuje v interiéru auta, obzvláště na výšivce sedadel. Významné změny jsou i na zadní straně vozu, kde se nachází světla s novým designem s profilem připomínajícím bumerang. Inspirací pro ně byl vůz 3200 GT a Alfieriho koncept vozu.

Mild hybrid
Hybridní technologie využívá kinetickou energii, kterou vůz shromažďuje při pohybu, obnovuje ji a při zpomalování nebo brzdění ji mění na elektřinu a ukládá do baterie.

Inovativní pohon, který je výsledkem precizní vývojářské práce techniků a konstruktérů modenské Inovativní laboratoře Maserati, kombinuje interní zážehový motor (4 válce, turbo, objem 2,0 l) se 48voltovým alternátorem a doplňkovou elektrickou superdobíječkou (e-Booster) s podporou baterie. Toto řešení je v daném odvětví jedinečné, je prvním z nové generace automobilových pohonů a představuje dokonale vyvážený poměr výkonu, efektivity a potěšení z řízení. Baterie je uložená v zadní části vozu, což je nejvhodnější pro co nejlepší distribuci hmotnosti. Tato verze váží přibližně o 80 kg méně než dieselová.

Díky maximálnímu výkonu 330 k a točivému momentu 450 Nm při pouhých 1500 otáčkách za minutu jsou údaje o výkonu vozu Ghibli Hybrid velmi působivé: nejvyšší rychlost 255 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,7 s.
Pasažéři si mohou i nadále užívat nezaměnitelného zvuku, který je charakteristický pro všechny modely Maserati, a to díky optimalizovanému výfuku se speciálně navrženými rezonátory.

Konektivita
Ghibli Hybrid představuje debut nového programu Maserati Connect, který umožňuje neustálé propojení s vozem. Výměna informací pokračuje i během jízdy, aby dokázal řidiči nabídnout ty nejlepší služby. Kromě aktualizace softwarových balíčků systém také kontroluje vůz a při mimořádných událostech monitoruje bezpečnostní služby.

Inteligentní asistent Maserati je multimediální systém poslední generace založený na digitálních vstupech ze softwaru Android Automotive, který nabízí inovativní uživatelskou zkušenost plně uzpůsobitelnou dle osobních preferencí řidiče. Bezrámová HD obrazovka multimediálního systému s novou grafikou a uživatelsky přívětivějším použitím má nyní namísto 8″4 velikost 10″1. Vůz také poprvé představuje nový nástrojový panel s digitálními zařízeními a novou grafikou.

Elektrifikace podle Maserati
Nové Ghibli Hybrid reprezentuje první krok v plánu, který povede k elektrifikaci všech nových modelů Maserati. Prvními plně elektrickými vozy značky budou GranTurismo a GranCabrio. Ty budou uvedeny na trh v roce 2021.
PR 17.7.2020

Pozn. tak si říkáme, jestli na tom světě není opravdu něco už špatně. Pod kapotu Maserati vždy patřily víceválcové spalovací motory...

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar