Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati FTributo na oslavu Marie Teresy De Filippis

Sportovní DNA značky Maserati inspirovala novou speciální edici dostupnou pro Ghibli a Levante: nová speciální edice FTributo vzdává hold Marii Terese De Filippis a jejímu příběhu odvahy. Maria Teresa byla první ženou, která se kvalifikovala na Grand Prix formule 1, a to na palubě Maserati 250F.

Houževnatý duch Marie Teresy De Filippis a nadčasový odkaz na závodní svět Trojzubce inspirovaly nový FTributo Special Edition, limitovanou sérii dostupnou pro Ghibli a Levante ve dvou exkluzivních barvách – Arancio Devil a Grigio Lamiera.

Speciální edice posouvá sportovní charakter na novou úroveň díky svým poutavým detailům a sportovní estetice. Dokonce i exteriér jasně připomíná příval adrenalinu na trati. Arancio Devil je speciální sytě oranžová barva, kombinující pulzující energii a troufalost, na připomínku přezdívky Marie Teresy, „Ďábelka“.

Naopak šedá je inspirována tratí, skutečným „domovem“ značky Maserati, kde Trojzubec sklízí vítězství a podává svůj nejlepší výkon.

Exteriér v barvách Arancio Devil dotváří u Levante FTributo 21palcová kola Anteo a 21palcová kola Titano u Ghibli FTributo, kola jsou v nové barvě Grigio Opaco. Detaily ráfku kola jsou v kobaltově modré barvě, včetně specifického odznaku na blatníku a loga trojzubce na C-sloupku.

U karoserie Grigio Lamiera se barva kol mění na lesklou černou, zatímco detaily, specifický odznak a logo trojzubce jsou v kontrastní oranžové.

Po vstupu do kabiny přebírá barevné tóny exteriéru kobaltově modré prošívání v kombinaci s černou nebo oranžovou a přírodní usní PienoFiore (Full-Grain).

V říjnu 1955 se De Filippis zúčastnila 39. ročníku Targa Florio s vozem Maserati A6GCS (sdíleným s Luigim Belluccim). Celkově obsadila deváté místo (čtvrté ve třídě dvoulitrů). To byl zlom, který ji vedl od jedné výzvy ke druhé, k boření konvencí a k tomu, aby se stala první ženou, jež v roce 1958 závodila ve formuli 1, opět v Maserati.

O 67 říjnů později oslavuje FTributo Special Edition sportovní dědictví Maserati a jeho revoluční vítězství na okruhu.
Elegance, extrémní výkon a sportovní charakter obnovují vítězné spojení Maserati a Marie Teresy De Filippis. Příběh houževnatosti, odvahy a troufalosti. Schopnosti postavit se tváří v tvář výzvám, soutěžit a vyhrávat – na trati i mimo ni – a odhodlaně se dívat dopředu do budoucnosti.
Maserati S.p.A.

Značka Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou na první pohled rozeznatelné díky své výjimečné osobnosti. Jejich styl, technologie a přirozeně exkluzivní charakter dokáží uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky s vytříbeným vkusem a v automobilovém průmyslu po celém světě jsou stále považovány za vzor. Jde o automobily s tradicí, každý z nich znovu definuje charakter italských sportovních vozů v oblasti designu, výkonu, pohodlí, elegance a bezpečnosti a v současnosti jsou nabízeny již na trzích v sedmdesáti zemích. Ambasadory tohoto dědictví jsou reprezentativní sedan Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, Levante, které je prvním SUV od Maserati, a Grecale, zbrusu nové SUV, které je „každodenní výjimečností“. Všechny tyto modely se vyznačují použitím nejkvalitnějších materiálů a zapojením výjimečných technických řešení. Ghibli, Levante a Grecale jsou nyní k dostání také v hybridní verzi. Jedná se o kompletní řadu vybavenou 4-válcovými benzínovými motory s hybridním ústrojím, motory V6 a V8, s pohonem zadních nebo všech kol, která je ztělesněním DNA značky s trojzubcem. Na špičce této řady je pak supersport MC20 poháněný přelomovým motorem V6 Nettuno s technologiemi vycházejícími z vozů F1, které jsou nyní poprvé dostupné i u pohonné jednotky standardně vyráběných vozů.


Maserati 18.10.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar