Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati F Tributo připomíná vítězství Fangia

Vozy se závodní DNA v krvi, pevně zakořeněným soutěživým duchem, nebývalými vítězstvími a neporazitelnými úspěchy. To je značka Maserati, která si svou závodní minulost připomíná speciální edici F Tributo.

Vozy Maserati debutovaly v automobilových závodech přesně před 95 lety. Dne 25. dubna 1926 zvítězilo Tipo26, první závodní vůz s trojzubcem na kapotě, ve třídě 1500 ccm na Targa Florio. Za jeho volantem seděl Alfieri Maserati.

O 28 let později, 17. ledna 1954, debutovala značka Maserati v závodech F1 a vstoupila mezi špičky automobilového závodění s vozem 250 F řízeným Juanem Manuelem Fangiem. Ikonické partnerství korunované mnoha vítězstvími, si dnes Maserati připomíná příhodnou oslavou.

Závodní historie značky a její spojení se světem závodění inspirovala novou speciální edici F Tributo, která se dočkala své premiéry na Shanghai Auto Show 2021.
Písmeno F odkazuje na Fangia – řidiče, který se ve své době zapsal do historie. Slovo Tributo je poctou slavným vítězstvím minulosti.

Speciální série je dostupná u vozů Ghibli a Levante ve dvou exkluzivních barvách – Rosso Tributo a Azzurro Tributo – a evokuje neohroženého ducha této sportovní verze v celkovém vzhledu i v detailech.

Odkaz na slavnou minulost je zřejmý i na exteriéru. Červená je barva italského automobilového sportu a z historického pohledu vozy Maserati vždy závodily v tomto odstínu, který reprezentoval Itálii v automobilových závodech na počátku minulého století.
Jasná pulsující modrá barva Azzurro Tributo nám naopak připomíná, že modrá je (společně se žlutou) jednou z barev města Modena, které je domovem značky.

Na Fangiův vůz 250F, který měl charakteristické červené a žluté prvky, odkazují také žluté brzdové třmeny a detaily kol.

Vzhled exteriéru vozu Levante F Tributo doplňují 21” černá kola Anteo a vůz Ghibli F Tributo má 21” kola Titano v lesklé černé. Nad ikonickými výdechy v blatnících je specifický lesklý znak F Tributo a na C sloupku je logo s trojzubcem v barvě karoserie.

Odstíny detailů exteriéru se navíc odráží i v interiéru na červených nebo žlutých švech v kombinaci s černou zrnitou kůží „Pieno Fiore“.Maserati 28.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar