Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Manthey Performance Kit pro Porsche 911 GT3

Porsche Tequipment nabízí sadu Manthey Performance Kit pro aktuální model 911 GT3 pro ještě lepší výkony na okruhu. Porsche 911 GT3 vybavené Manthey Performance Kitem a poháněné motorem o výkonu 375 kW (510 k) dosáhlo na Nordschleife času 6:55,737. Díky tomu je přesně o 4,19 sekundy rychlejší než standardní 911 GT3.

Zejména rozsáhlé změny v aeropaketu jsou tím, co dělá sadu Manthey Performance Kit pro 911 GT3 jedinečnou. Větší spoiler a boční aerodynamické segmenty jsou instalovány v přední části vozu. Ve spojení s unikátními aerodynamickými prvky na podvozku zvyšují přítlak na přední nápravě. Úpravy vzadu jsou pak ještě výraznější. Charakteristické 911 GT3 křídlo „labutí krk“ je nyní širší a s výraznou odtrhovou hranou (Gurney). Boční koncovky s výraznými logy Manthey byly také zvětšeny stejně jako úhel křídla. Jednotlivá žebra zadního difuzoru byla prodloužena a jsou nyní vyrobena z materiálu CFRP. Zadní kola dostala aerodynamické kryty z CFRP, které dále zvyšují aerodynamickou účinnost vozu.


Nastavitelný podvozek

Ve spolupráci s firmou Manthey vyvinulo Porsche pro 911 GT3 speciální čtyřcestné tlumiče, které lze jednoduše nastavovat pro použití na okruhu. Bez použití nářadí lze na podvozku měnit ve čtyřech stupních kompresi a odskok. Optimalizovaný pracovní rozsah tlumicích prvků (+10 % vpředu, -7 % vzadu) přispívá ke zlepšení ovladatelnosti na limitu, aniž by byla výrazněji omezena každodenní použitelnost vozu.


Lehčí a pevnější kovaná kola velikosti 20 a 21 palců jsou nyní k dispozici jako volitelná výbava pro Porsche 911 GT3 a snižují neodpruženou hmotnost o 7,3 kg. K dispozici jsou ve světle a tmavě stříbrné, neodymové a saténově černé barvě. Pancéřované brzdové hadice jsou nyní standardem a zajišťují přesnější ovládání a preciznější funkci. Dalším prvkem volitelné výbavy pro 911 GT3 se sadou Manthey Performance Kit jsou speciální závodní brzdové destičky. Součástí sady je rovněž závodní tažná smyčka v předním nárazníku. Dveřní projektory svícení a prosvětlené prahy už jsou jen designovými prvky umožňující personalizovat své 911 GT3.


Působivý čas na Nürburgringu

Model 911 GT3 se sadou Manthey Performance Kit dokázal naplno rozvinout svůj potenciál na Severní smyčce Nürburgringu, tradiční testovací laboratoři sportovních vozů Porsche. Tovární jezdec Kévin Estre prolétl s upraveným Porsche 20,8kilometrovou trať v čase 6:55,737, tedy o 4,19 sekundy rychleji než standardní 911 GT3 o rok dříve. Obě vozidla byla vybavena volitelnými pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Výsledný čas potvrdil notář.


Sada Manthey Performance Kit od Porsche Tequipment je nyní k dispozici zákazníkům v Evropě za cenu od 37 911 € (bez DPH). Kit lze objednávat prostřednictvím oficiálních Porsche Center. Dodávky budou zahájeny na podzim 2022. Další trhy budou následovat. Tovární záruka na model 911 GT3 zůstává po instalaci sady v plné platnosti.
PR 7.6.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar