Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

MINI Baker Street a Bayswater - speciální edice

Zbývají už pouhé měsíce do začátku olympijských her v hlavním městě domovské země značky MINI a tato automobilka představuje dvojici speciálních edicí, vyznačující se inspirací právě výjimečným stylem Londýna.

Osobité edice MINI Baker Street a MINI Bayswater se začnou prodávat na jaře. Expresivní prvky vnějšího vzhledu, stejně jako exkluzivní provedení interiéru s bohatou výbavou doplňují pověstné potěšení z jízdy.. Edice MINI Baker Street v sobě spojuje mladistvého ducha a moderní pokrokový styl, zatímco MINI Bayswater se zaměřuje na sportovní charakter a agilní jízdní projev, kterými jsou vozy MINI pověstné.


MINI Baker Street

Tato edice se vyznačuje mnoha exkluzivními prvky, vyvinutými pro tento model. Střecha v metalické šedé barvě ladí s černými, mírně se zužujícími pruhy na přední kapotě. S novým odstínem laku karoserie korespondují 16“ kola 6-Star s dvojitými paprsky, která jsou stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek lakovaná lesklou černou barvou. Vůz lze objednat také v bílé barvě Pepper White nebo černé Midnight Black. Modely MINI Cooper a MINI Cooper D mají střechu lakovanou černou barvou“.
Nezaměnitelnou atmosféru uvnitř vytváří kombinace látky a kůže na sedadlech. V britské tradici se nesou světle šedá sedadla s barvou odpovídající odstínu střechy se šikmým prošíváním. Stejná barva je použita na lištách přístrojové desky a výplních dveří. Celek doplňuje stejně šedé prošívání aplikované na koberce, řadicí páku, madlo ruční brzdy.
Výbava Baker Street obsahuje mj. paket Pepper, jehož součástí je klimatizace, palubní počítač, kůží čalouněný volant, mlhová světla, paket vnitřního osvětlení a výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce. Výbavu lze doplnit o mnoho položek, které individualitu tohoto provedení dále zvýrazní. MINI Baker Street se dodává v následujících provedeních s rozmanitými motory:

MINI One (72 kW/98 k)
MINI Cooper (90 kW/122 k)
MINI One D (66 kW/90 k)
MINI Cooper D (82 kW/112 k)

Všechny motory jsou standardně spojené se šestistupňovou manuální nebo na přání se šestistupňovou samočinnou převodovkou.
Jméno Baker Street je pro návštěvníky Londýna i místní obyvatele známé díky smyšlenému hrdinovi detektivních příběhů. Je to již 125 let, kdy spisovatel Arthur Conan Doyle zveřejnil první příběh slavného detektiva Sherlocka Holmese.MINI Bayswater

Vůz okouzluje svým sportovně laděným extrovertním stylem. Zářivě modrá metalická barva Kite Blue byla navržena speciálně pro tuto edici. To samé platí také pro interiér a 17“ litá kola Sandblast s lesklým černým lakováním. Pro modely Cooper S a Cooper SD je na přání připravena metalická černá barva Midnight Black a šedá Eclipse. Sportovní charakter je posílen střechou lakovanou kontrastní černou barvou, stejně jako nově navrženými pruhy na přední kapotě.
Kůží čalouněná sedadla v barvě antracitu mají zvětšené boční vedení, Vnitřní dekorační lišty mají povrchovou úpravu černého klavírového laku, vhodně tak propojují motiv černých pruhů na přední kapotě. Celek dokreslují prvky čalouněné antracitovou kůží použitou i na sedadlech. Vůz je vybaven pedály z nerezové oceli a paketem Chrom Line. Nechybí ani kompletní paket výbavy Pepper.
V duchu sportovního charakteru je Bayswater nabízen pouze s výkonnějšími typy pohonných jednotek. Zákazníci mohou vybírat z následujících modelů:

MINI Cooper (90 kW/122 k)
MINI Cooper S (135 kW/184 k)
MINI Cooper D (82 kW/112 k)
MINI Cooper SD (105 kW/143 k)

I modely edice MINI Bayswater mohou mít standardně dodávanou šestistupňovou manuální převodovku na přání nahrazenu šestistupňovým samočinným ústrojím.
Své jméno tato speciální edice přebírá ze stejnojmenné extrémně vzrušující části Londýna. Tato čtvrť je umístěna západně od centra města a vyznačuje se neobyčejně vysokou koncentrací barů a restaurací. Součástí je i pověstný Hyde Park. S novými edicemi MINI Baker Street a MINI Bayswater značka MINI pokračuje v pojmenovávání svých speciálních modelů po městských čtvrtích Londýna. Tuto tradici zahájilo již původní Mini a nově na ni navázaly již edice MINI Camden, MINI Mayfair a MINI Clubman Hampton.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar