Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

M5 Electric - první elektrické kombi v ČR

Šestnáctého října přijde na český trh MG5 Electric, první 100% elektrické kombi. Zatím žádný jiný výrobce takové kombi nenabízí. Potěšitelný je i dojezd 400 kilometrů a rychlost nabíjení z 10 na 80 procent kapacity za 35 minut.

K dispozici je celá řada funkcí, které usnadní cestování – včetně naší inovativní jízdní a bezpečnostní technologie MG Pilot, aplikace iSMART nebo propojení s Android Auto nebo Apple Carplay. Dalším přesvědčivým argumentem ve prospěch MG5 je naše sedmiletá záruka.
Nové MG5 Electric se řadí k již druhé generaci elektromobilů MG a posouvá čistě elektrické cestování na novou úroveň. Prostorný a bohatě vybavený vůz, který je prvním elektrickým kombi na evropském trhu, nabízí zájemcům o elektromobily více místa než kdy dříve.


Cestování usnadňuje celá řada funkcí včetně pokrokového souboru asistenčních systémů MG Pilot a sestavy inteligentních technologií konektivity MG iSMART Lite..


MG5 Electric s délkou přes 4,5 metru bylo navrženo pro rodiny, práci i všechny ostatní potřeby. V pohodlí v něm může cestovat až pět osob a zavazadelním prostorem 479 litrů. Sklopením opěradel zadních sedadel dělených v poměru 60:40 získáte celkem až 1367 litrů.


Díky výkonu 130 kW a zejména díky točivému momentu 280 Nm již ve spodním spektru otáček zrychlíte z 0 na 100 km/h za pouhých 8,3 sekund. MG5 Electric utáhne přívěs o hmotnosti 500 kg a na střeše uveze dalších 75 kg. Kapacita baterie je v tomto případě 50,3 kWh, zatímco slabší verze s výkonem 115 kW má kapacitu 61,1 kWh.


Vysokokapacitní baterie pohonu zajišťuje pohodlný dojezd až 400 km na jedno nabití (podle WLTP). Vůz kromě toho disponuje chytrými funkcemi, jejichž cílem je prodloužit dojezd na maximum. Například tři různé úrovně rekuperačního brzdění zvyšují efektivitu a optimalizují dobíjení baterie během jízdy.


Jednoduché je i dobíjení baterie. Pohodlné třífázové AC (střídavý proud, Mode 3) nabíjení MG5 Electric poskytuje nabíjecí výkon až 11 kW. Na druhé straně DC (stejnosměrný proud, Mode 4) rychlonabíjení s konektorem CCS a maximálním nabíjecím výkonem 87 kW dobije baterii z 10 % na 80 % za pouhých 35 minut. Což je zhruba tolik, kolik potřebujete k protažení nohou a vypití šálku kávy. Praktická sada technologií konektivity MG iSMART Lite vám zpříjemní každou cestu.Inteligentní funkce pro MG5 Electric zahrnují například:

Vyhledávání vozidla pomocí mobilní aplikace
Dálkové ovládání některých základních funkcí
Kontrola stavu vozidla
Barevný dotykový displej 10,25" pro správu funkcí vozidla
Vyhledání nejbližší nabíjecí stanice
Management a plánování nabíjení vozidla

Všechny důležité funkce se zobrazují na barevném dotykovém displeji 10,25" včetně DAB vysílání, Bluetooth® připojení, navigace, ovládání klimatizace, připojení přes Apple CarPlay® a Android Auto™ a řady dalších funkcí.
Praktický systém napájení V2L (vehicle-to-load) umožňuje používat baterii vozidla k napájení externích spotřebičů o maximálním příkonu až 2,2 kW, například elektrického kola nebo grilu.


MG Pilot zahrnuje následující podsystémy

Systém automatického nouzového brzdění (AEB)
Adaptivní tempomat (ACC)
Asistent pro jízdu v dopravní koloně (TJA)
Aktivní systém pro udržení jízdního pruhu (LKA)
Automatická dálková světla (IHC)
Inteligentní omezovač rychlosti (SAS)
Varování před čelní srážkou (FCW)
Rozpoznávání dopravních značek (TSR)
Varování před opuštěním jízdního pruhu (LDW)Ceny
Výbavavýkonkapacita bat.dojezdspotřebacena
Emotion130 kW (177 k)50,3 kWh320 km17,5 kWh889 940 kč
Exite115 kW (156 k)61,1 kWh400 km17,5 kWh999 940 kč
Přehled výbav
file:///C:/Users/jindra/Downloads/115-Cenik-MG5-CZ.pdfJL 6.10.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar