Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Lexus v Ženevě

Hned několik novinek si japonská značka Lexus připravila pro Ženevský autosalon, jehož výstaviště Palexpo otevře své brány pro návštěvníky 3.března. Nutno podotknout, že všechny se objeví na trhu ještě v letošním roce.

LS 460 - evropská premiéra
Čtvrtá generace je vybavena novým zážehovým motorem 4,6 l o výkonu 279 kW/380 k. Tato pohonná jednotka zároveň patří mezi nejhospodárnější vidlicové

osmiválce. V kombinovaném provozu spotřebuje na 100 kilometrů v průměru 10,8 litru. K plnému využití výkonového potenciálu vozu slouží rychle a hladce řadící osmistupňová samočinná převodovka (světová premiéra). Model LS 460, který se představí hned s několika světovými novinkami v oblasti bezpečnosti, určuje nové standardy v ochraně cestujících i chodců.

S 450h - luxusní hybridní sedan
Nejvýkonnější model řady GS je prvním luxusním sedadem s hybridním pohonem na světě a vůbec prvním hybridním vozem, který k dosažení sportovní jízdní

dynamiky kombinuje vpředu uložený motor a pohon zadních kol. Pohání jej vidlicový zážehový šestiválec objemu 3.5 a vysokovýkonný elektromotor s permanentními magnety, které v součinnosti poskytují výkon až 250 kW/340 k. Díky tomu zrychluje z 0 na 100 km/h pod 6 sekund.
Pohonné ústrojí zaručuje výkonové charakteristiky srovnatelné s modely vybavenými zážehovým motorem V8 o objemu 4,5 l. Spotřeba paliva je shodná jako u vozů s dvoulitrovým benzinovým agregátem. V Evropě se začne prodávat v létě letošního roku.


RX 350 - evropská premiéra
S novým zážehovým vidlicovým šestiválcem 3.5 bude jedním z nejvýkonnějších vozů v daném segmentu. Ve spojení s mimořádně plynule řadící pětistupňovou samočinnou převodovkou disponuje motor vyššími hodnotami výkonu a točivého momentu než předchozí model RX 300 (203 kW/276 k při 6200 /min a 342 N.m při 4700/min), zatímco spotřeba paliva klesla o 8 procent. Vyšší úroveň protihlukových a protivibračních opatření přispěla k dalšímu snížení hladiny hluku při všech jízdních režimech a rychlostech. Ve výbavě najdeme špičkový audiosystém Mark Levinson Premium a nejmodernější navigační systém Lexus s mimořádně velkým rozlišením a vysokou operační rychlostí. Prodej je plánovaný na duben.

Aleš HodoušLíbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar