Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lexus LS 600h - další hybrid

Na autosalonu v New Yorku představil Lexus další ze svých luxusních automobilů na alternativní pohon, tentokrát s označením LS 600h. Tato novinka, jejíž představení v Evropě se plánuje na červen příštího roku bude světově prvním modelem, vybaveným hybridním pohonem v kombinaci s motorem V8.

 

Systém Lexus Hybrid Drive aplikovaný v modelu LS 600h vychází koncepčně z modelů RX 400h a GS 450h. Ovšem kombinovaný s novým pětilitrovým zážehovým vidlicovým osmiválcem s výkonnými elektromotory a vysoce kapacitními bateriemi. Tímto spojením nabídne nepřekonatelné vyvážení mezi ekologickou efektivitou a výkonem, který má kombinovanou hodnotu více než 435 k (320 kW).

Pro zajištění stability vozu slouží nový systém pohonu všech kol, přenášející maximální výkon motoru. Vůz využívá novou elektronicky řízenou převodovku s plynulým převodem (E-CVT). 

Nejpokrokovější hybridní pohon v automobilovém průmyslu, využívající zážehový a elektrický motor s permanentními magnety, nabízí srovnatelné výkonové parametry s moderními dvanáctiválcovými motory, avšak nízkou spotřebou paliva je na vrcholu ve třídě vidlicových osmiválců.

Výrazné zlepšení v oblasti hluku a vibrací nastavuje nové standardy pro tichý chod v prestižní třídě luxusních sedanů. Dosažení extrémně nízké hladiny hluku v kabině vozu vyžadovalo rozsáhlou úpravu pomocných interiérových ovládacích motorů a spínačů.

Lexus LS 600h dlouhý 5 m, široký 1,8 m a vysoký 1,5 m má všechny předpoklady, aby se stal jedním z nejtišších automobilů, které byly kdy vyrobeny.

 

AH, 21.4.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar