Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Lexus LFA Nürburgring Package zná prvního majitele

V minulých dnech byl prvnímu zákazníkovi v Evropě předán Lexus LFA v provedení Nürburgring Package. Britský zájemce si objednal vůz v oranžovém laku v kombinaci s černým interiérem.

Lexus LFA v úpravě Nürburgring Package oproti standardní variantě prošel řadou úprav zlepšujících jeho vlastnosti při jízdě na závodních okruzích. Patří sem mj. přední spoiler z materiálu CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny) a pevné zadní křídlo ze stejného materiálu ke zlepšení aerodynamických parametrů. Podvozek je upravený pro závodní okruhy, exkluzivní kola v designu mnohoúhelníků a speciální pneumatiky s vysokými trakčními schopnostmi pro co nejlepší ovladatelnost a stabilitu ve vysokých rychlostech. Oproti standardnímu provedení LFA, které nabízí 412 kW (560 k), se LFA Nürburgring Package pyšní výkonem 420 kW (571 k). Díky úpravám dokáže akcelerovat z 0 na 100 km/h za pouhých 3,7 s a dosahovat 325 km/h, a to i přes zvýšený jízdní odpor daný výrazným nárůstem přítlačné síly.
LFA v úpravě Nürburgring Package je dostupný ve čtyřech barvách karoserie (matná černá, černá, bílá a oranžová) v kombinaci se třemi barevnými schématy interiéru – černá a červená, černá a nachová, nebo čistě černá. Všechny vozy jsou vybaveny středovou konzolí a obložením dveří z uhlíkových vláken; sportovní sedadla vyrobená z uhlíkových vláken jsou čalouněna materiálem Alcantara.
Novým majitelům LFA v provedení Nürburgring Package se zároveň dostane individuální školení na legendární severní smyčce „Nordschleife“ pod vedením některého z hlavních instruktorů okruhu Nürburgring a současně obdrží roční permanentku pro jízdu na severní smyčce.
Automobilka Lexus absolvovala výkonnostní testy s modelem LFA Nürburgring Package na německém okruhu Nürburgring, kde také probíhala významná část vývoje tohoto vozu. Závodní a testovací pilot Akira Iida, dosáhl skvělého času 7:14.64.
Z omezené série LFA čítající pouhých 500 ks bude vyrobeno jen 50 vozů v úpravě Nürburgring Package.


JL, 16.4.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar