Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lexus IS-F - postrach německých vozů?

Limuzína střední třídy překypující silou byla až dosud doménou především německých značek. Proti BMW M3, Audi RS4 nebo Mercedes třídy S AMG. Však nyní nastupuje Lexus s modelem IS-F.

Premiéra sportovního automobilu z Dálného východu se odehrála na autosalonu v Detroitu. Aby se také evropští výrobci automobilů začali obávat o svoje trhy, transplantovali Japonci pod kapotu zážehový vidlicový osmiválec s výkonem 425 k. Sílu na 19“ kola zadní nápravy přenáší osmistupňová automatická převodovka, která se vyznačuje velice krátkými drahami. Řadit lze buď automatem nebo páčkami pod volantem. Podle výrobce má sto kilometrové rychlosti dosáhnout za 4,9 sekundy. Brzdy Brembo jsou vpředu vybavené šestipístovými třmeny a vzadu dvoupístovými. Sériově dodávaný stabilizační systém se nechá nastavit do tří stupňů.
Chladič oleje pro převodovku a motor zajišťuje mírnější provozní teploty, snížený podvozek pak lepší jízdní vlastnosti. K těm mají přispět také pneumatiky o rozměru 225/40 vpředu a 255/55 vzadu.
Sportovní výraz zvýrazňují mohutné blatníky vpředu i vzadu, čtyři koncovky výfuku a nepřehlédnutelné otvory nasávání vzduchu za předními podběhy.
Oproti normální verzi IS disponuje IS-F mj. ukazatelem teploty oleje a displejem zobrazujícím zařazení rychlostních stupňů.
Do prodeje by se měl vůz dostat začátkem roku 2008 a jeho cena by měla začínat na 50 tisích dolarů.

Jindřich Lasík, 31.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar