Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lepší a výhodnější Ford Transit Connect

Koncem léta se na českých silnicích objeví inovovaný Ford Transit Connect, který po faceliftu přichází s novým exteriérem, novým motorem a s výhodnější cenou, začínající na 359 900 Kč.

 

Connect, mladší a menší bratr Transitu, už na pohled potvrzuje svou rodinou příslušnost. Typická přední maska s dvěma příčnými elementy ho jednoznačně řadí mezi nejnovější členy užitkové rodiny  Ford.

Nový Transit Connect nabízí mj. ve verzi Tourneo GLX SWB nárazníky v barvě karoserie, chromovanou mřížku chladiče, dvoubarevnou přístrojovou desku a nové odstíny laků.

Ještě k důležitějším změnám došlo pod kapotou. Transit Connect dostal nový motor 1.8 TDCi o výkonu 110 k a točivém momentu 250 N.m (při využití overboost  280 Nm), jenž je k dispozici v rozmezí 1500 - 3200/min. Maximální hodnotou i průběhem točivého momentu se řadí na špičku své třídy.

Všechny motory využívají vysokotlaký systém vstřikování paliva Common Rail TDCi. Původní motory 1.8 o výkonu 75 resp. 90 k přechodem na systém TDCi doznaly nemalých úprav, jejichž výsledkem je zejména zlepšení průběhu točivého momentu. Zážehové agregáty  nyní v nabídce nejsou.

Nové jsou v Connectu i některé prvky základní výbavy jako např.pravé posuvné dveře (Transit Connect), ABS  či stropní konzola (Tourneo Connect), čtyři airbagy a rádio s CD přehrávačem, elektricky ovládaná zrcátka (Tourneo LX/GLX) i výbavy na přání (např. třetí řada sedadel pro Tourneo LWB).

Cena Fordu Transit Connect je atraktivnější než u původního modelu: začíná na částce 359 900 Kč bez DPH pro dvoumístný Transit Connect Van 1.8 TDCi 75 k, včetně nové standardní výbavy, např. posuvných dveří na pravé straně.

V ČR se Transit Connect bude prodávat jako dvoumístná dodávka s objemem nákladového prostoru až 440 l  a minibus schopný komfortně přepravit až osm lidí. Zákazník si může vybrat mezi dvěma rozvory a třemi úrovněmi výbavy.

 

AH, 22.8.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar