Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Land Rover Defender Mission - made in Dajbych

V auto salonu Dajbych připravili speciální edici Land rover Defender Mission pro všechny, kteří milují legendu Defíka a pohyb v terénu. Vojenská verze Defendere zaznamenala u zákazníků obrovský ohlas a protože se firma specializuje na úpravy off-road aut, rozhodli se v autosalonu Dajbych udělat podobný vůz i pro "civilní" zákazníky.

„Filozofie modelu je jednoduchá – postavili jsme auto s takovým příslušenstvím a vybavením, které je podle nás důležité pro jízdu v terénu a praktické pro vaše cesty. Žádné nadbytečnosti a žádné věci pouze na efekt, takže i konečná cenovka je příznivá. A navíc vypadá opravdu drsně... a originálně, díky jedné ze tří zajímavých barev polepu, které si můžete vybrat," říká Petr Dajbych.

Defender se vyrábí se v nejmodernější továrně ve slovenské Nitře, veškeré úpravy pak probíhají v čistě české společnosti Dajbych. Náš Defender tak v sobě spojuje anglický duch a československou průmyslovou tradici do jednoho celku.

Výjimečné jsou na Defenderu jeho off-road schopnosti díky velkým nájezdovým úhlům (37,5° / 28° / 40°), světlé výšce až 291 mm, brodivosti 90 cm či systému Terrain response včetně redukční převodovky a uzávěrek mezinápravového a zadního diferenciálu. Přitom jde o pohodlný a snadno ovladatelný moderní vůz. Důležité jsou i další praktické parametry: max. hmotnost taženého přívěsu 3,5 t, max. zatížení střechy 300 kg statické/168 kg dynamické, velký prostor pro posádku i náklad.

Za základ posloužila verze D200 v základní výbavě s třílitrovým dieselovým šestiválecem o výkonu 200 k, točivým momentem 500 Nm a automatickou převodovkou. Výbavu rozšiřují doplňkové prvky jako vyhřívaná sedadla, mlhovky, odnímatelné tažné a pakety Offroad, Cold Climate a Air Suspension Pack. Samozřejmostí je u Land Roveru systém Terrain Response a palubní systém Pivi Pro.

Nechybí ani praktické věci jako expediční střešní nosič, výsuvný žebřík, tažná oka a postranní kufr. Že podobné auto hned tak nepotkáte, zaručí celopolep odolnou fólií v jedné z originálních barev Matte Black, NATO Green, Expedition Yellow. Atrkativní vzhled pak podtrhují zadní zatmavěná okna. Pro off-road jsou velmi důležité i další úpravy, které jsme provedli, jako integrace navijáku do nárazníku, osazení terénních pneumatik či instalace zvýšeného sání.VÝBAVA, PŘÍSLUŠENSTVÍ, CENA

Níže najdete výběr z příslušenství a výbavy, kterým Defender Mission disponuje.

terénní pneumatiky na plechových discích v barvě
naviják Warn Zeon 8 (3 600 Kg) se syntetickým lanem zabudovaný do nárazníku
zvýšené sání
masivní tažná oka
barva Matte Black / NATO green / Expedition Yellow
(celopolep kvalitní folií)

expediční střešní nosič
výsuvný střešní žebřík
vnější boční nosič vybavení
gumové rohože do vozu i kufru
odnímatelné tažné zařízení
elektrická zásuvka v zavazadlovém prostoru
dělicí síť do zavazadlového prostoru

aktivní samosvorný diferenciál zadní nápravy,
redukční převodovka
Off-Road Pack
Air Suspension Pack
Cold Climate Pack (vyhřívaný volant, skla a ostřikovače)
3D prostorová kamera
sledování hloubky brodu

CENA: 1 599 000 Kč bez DPH


PR 25.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar