Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lancia Ypsilon - nejmodernější technologie pro komfort

Lancia Ypsilon se může pochlubit exkluzivní výbavou, do níž patří například hi-fi audiosystém nebo inovativní systém Blue&Me®, založený na „Windows Mobile“ a vyvinutý ve spolupráci firem Fiat a Microsoft.

Zařízení Blue&Me®, umožňuje za jízdy bezproblémové telefonování a poslech hudby, aniž by byla ovlivněna bezpečnost jízdy. S technologií Bluetooth® může uživatel komunikovat vlastním mobilním telefonem z vozu s okolním světem. Kromě toho je nabídka postupně doplňována moderními zařízeními, multimediálních až po satelitní navigaci apod.
Systém Blue&Me® zahrnuje systém „hands-free s hlasovým ovládáním. Mobilní telefon, kompatibilní se systémem Bluetooth®, lze používat i když se nachází např. v saku nebo v tašce, přičemž se rádio (je-li zapnuté) automaticky ztiší a reproduktory slouží k reprodukci hlasu druhého účastníka. Kromě toho systém vykazuje vyšší stupeň kompatibility s běžnými modely mobilních telefonů a umožňuje aktualizaci novými standardy a budoucími telefony.
Ovládání je možné prostřednictvím multifunkčních tlačítek na volantu, takže systém může být rychle a bezpečně pověřen například vyhledáním telefonního čísla z telefonního seznamu.
Přístup k osobnímu telefonnímu seznamu je zaručen pouze v přítomnosti mobilního telefonu uloženého v systému. Je-li v adresáři uloženo telefonní číslo nebo jméno volajícího, zobrazí se na displeji ve sdruženém přístroji. Chcete-li telefonovat, stačí nadiktovat telefonní číslo nebo jméno požadované osoby, pokud je jméno uloženo v telefonním seznamu.
Díky modernímu systému rozpoznání hlasu nepotřebuje Blue&Me® k naučení hlasu fázi „zaškolení“. Se systémem může být spojeno maximálně pět různých mobilních telefonů, takže hands-free může využívat více osob přítomných ve voze.
Hands-free s hlasovým ovládáním - inovativní Blue&Me® může nabídnout ještě víc. Uživatel může poslouchat svou oblíbenou hudbu, uloženou v mobilním telefonu, v jednom z nových zařízení smart phone, v přehrávači MP3 nebo na klíči USB. Prostřednictvím portu USB, integrovaný ve středovém tunelu, lze připojit analogovým konektorem libovolný digitální přístroj. Tímto způsobem můžeme přehrávat audio hudební soubory (MP3, WMA a WAV) přímo přes audiosystém.

Hi-fi audiosystém Bose®
K dobrému pocitu přispívá také kvalitní audiosystém od firmy Bose®. Stejnojmenný vedoucí výrobce na trhu s hi-fi zařízeními vyvinul systém nabízející výjimečně věrný zvuk s křišťálově čistými výškami a plnými a zvučnými hloubkami. Zvukový prožitek se rovnoměrně rozprostírá ve voze pro všechny cestující a je velmi silný, protože audiosystém a kabina vozu byly vyvíjeny společně. Tím je zaručeno, že technické vlastnosti jak zařízení, tak interiéru vozu jsou v dokonalém souladu.
Konstruktéři firmy Bose® provedli řadu měření na voze a pečlivě sladili veškeré komponenty audiosystému tak, aby určili optimální pozici všech šesti reproduktorů.
V předních dveřích se nacházejí dva reproduktory full-range (165 mm) s vysokotónovým reproduktorem (50 mm), garantující výjimečnou kvalitu zvuku v celém rozsahu frekvencí. V bočním obložení v zadní části vozu jsou umístěny dva středotónové reproduktory (150 mm), které se starají o dobře znějící reprodukci středních tónů.
V zavazadlovém prostoru je umístěn subwoofer (typ bass-reflex) doplněný 130 mm hlubokotónovým reproduktorem s dvojitou cívkou, který zajišťuje skvělou reprodukci silných hlubších tónů.
Audiosystém Bose® završuje zesilovač se šesti jednotlivými kanály: čtyři řídí obě skupiny reproduktorů ve dveřích a bočním obložení vozu, zbývající dva slouží k řízení subwooferu. Ekvalizér se stará o optimální automatickou elektronickou regulaci zvuku všech frekvenčních pásem a také o výjimečný zvukový obraz v celém frekvenčním pásmu slyšitelného signálu. Tím je zaručen bohatý zvukový zážitek, aniž by uživatel musel zdlouhavě manipulovat s ovládacími prvky. A právě souhra všech těchto komponentů se stará o neobyčejný zvuk, který proslavil značku Bose® po celém světě.
Rafinovaný hi-fi audiosystém je pro Lancii Ypsilon připraven se dvěma autorádii, integrovanými do designu palubní desky, ergonomicky uspořádány a jsou pečlivě sladěny s akustickým zařízením vyvinutým pro interiér vozu.
Pro oba přístroje je společných šest reproduktorů, výkon 4 x 30 W a funkce RDS (Radio Data System) a TA (dopravní informace). Rozdílná je u těchto autorádií čtečka. U první verze autorádia mohou být přehrávána CD, u druhého se k nim přidává také MP3. Oba typy autorádia disponují systémem, který reguluje hlasitost v závislosti na rychlosti jízdy.
Celý systém je chráněn proti odcizení komunikačním protokolem řízeným elektronickou řídicí jednotkou (body computerem). Při zapnutí autorádia načte computer čtyřmístný bezpečnostní kód rádia a aktivuje rádio pouze tehdy, když rozpozná sled číslic. Přístroj je nepoužitelný v jiném voze, který nemá stejnou přípravu.

JL, 17.7.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar