Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia testuje první hybridní vozidlo

První vlastní hybridní automobil představila také Kia, s nímž chce upozornit na svůj program vývoje automobilů s alternativním pohonem. Hybridní pohon však není jedinou novinkou, ale také bezestupňová převodovka CVT.

Pro test v reálných podmínkách vyvinula Kia hybridní pohon, který tvoří benzinový čtyřválec 1.4 s výkonem 90 k a elektromotor s 12 kW a točivým momentem 96 N.m, spojený s bezestupňovou převodovkou.
Elektromotor je umístěn mezi setrvačníkem a převodovkou a podporuje spalovací motor při startování a akceleraci, případně prudkých stoupáních. Při normální jízdě se pak elektrický pohon odpojí. Během brzdění je energie využívána pro dobíjení akumulátorů.
Hybridní Rio je prvním modelem automobilky Kia vybaveným bezestupňovou převodovkou CVT a zároveň disponuje počítačem řízeným systémem Start-Stopp, který při zastavení po několika sekundách oba motory vypne a v případě potřeby opět nastartuje.
Zásluhou speciálních komponentů lehké konstrukce se podařilo také celkovou hmotnost vozu Kia Rio Hybrid snížit oproti sériovému modelu zhruba o 220 kilogramů. Z klidu na 100 km/h zrychluje za 12,2 s a dosahuje největší rychlosti 180 km/h. Podle údajů výrobce má na sto kilometrů spotřebovat 5,29 litrů paliva.

JL, 27.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar