Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia na IAA - Pro_cee´d a koncept kupé

Na blížícím se autosalonu ve Frankfurtu nad Mohenem pokračuje Kia ve své modelové ofenzívě. Vedle třídveřového hatchbacku Pro_cee´d představí také koncept nového sportovního kupé, z něhož odhalila zatím jen příď.

Kromě již oznámené premiéry konceptu nového sportovního kupé plánuje automobilka Kia Motors představit na letošním frankfurtském autosalonu také finální podobu třídveřové verze modelu cee´d pojmenovanou Pro_cee´d.
Finální podoba třídveřového modelu vznikala v evropském designovém centru pod vedením šéfdesignéra Petra Schreyera a je velmi blízká konceptu „pro_cee´d“ představenému loni na podzim v Paříži. Třídveřový model Pro_cee´d se tak v krátké době stává třetí karosářskou variantou modelové řady cee´d. Od listopadu letošního roku, kdy je v žilinské továrně Kia naplánováno spuštění jeho sériové výroby, doplní již prodávaný pětidvéřový hatchack a kombi Sportywagon.
Oficiální ceník modelu Pro_cee´d pro Českou republiku bude zveřejněn v souvislosti se zahájením jeho prodeje, s nímž se počítá ještě v samotném závěru letošního roku.
Automobilka Kia Motors také oznámila, že na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu představí ve světové premiéře koncept svého nového sportovního kupé. Rovněž jeho tvary vznikaly ve stejném designovém centru za účasti Petra Schreyera. Čtyřmístné kupé (2+2), jehož jméno je prozatím neznámé, se bude rovněž vyrábět v Evropě. Tímto konceptem kupé navazuje automobilka na cabrio koncept ex_cee´d představené letos v Ženevě.
Peter Schreyer, který působí u značky Kia od loňského září, byl nedávno vyznamenám za přínos automobilovému designu od prestižní londýnské Royal College of Art (RCA), a to jako teprve třetí designér z automobilové branže.

JL, 27.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar