Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia XCeed a Ceed Sportswagon jako plug-in hybrid také v ČR

KIA MOTORS CZECH uvádí na český trh plug-in hybridní verze modelů Kia XCeed a Ceed Sporstwagon. Jde přitom o vůbec první elektrifikované modely v segmentu kompaktních vozů na českém trhu. Jejich uvedení na český trh je dalším krokem k naplnění strategie elektrifikace vozidel značky Kia.

„Modelová řada Ceed patří od samého začátku k nejoblíbenějším vozům značky KIA na českém i evropském trhu. Rodina Ceed je zhmotněním naší snahy nabídnout zákazníkům široké spektrum možností, ať už jde o variantu karoserie nebo volbu pohonných jednotek. Rodina vozů Ceed je nejvariabilnější modelovou řadou na českém trhu a je proto příznačné, že je to právě Ceed, který do segmentu C na českém trhu přináší jako první plug-in hybridní technologii,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH s tím, že Ceed je nyní k dispozici ve čtyřech karosářských variantách a s pěti pohonnými jednotkami, z toho dvěma nízkoemisními.

Oba plug-in hybridní modely jsou určeny pro zákazníky z vyšší střední třídy se zájmem o nové technologie, čemuž odpovídá i jejich cena a výbava.
Ceed Sportswagon PHEV 949 980 Kč
XCeed PHEV 999 980 Kč

Výbava obou modelů odpovídá v mnohém plné výbavě vozů z vyšších segmentů, ať již jde o inteligentní parkovací asistent pro kolmé i příčné parkování, přední parkovací senzory, Full LED přední i zadní světlomety s funkcí denního svícení nebo balíček pokročilých bezpečnostních asistentů, včetně autonomního nouzového brzdění FCA s rozpoznáváním nejen aut a chodců, ale také cyklistů. Od druhé poloviny roku bude navíc možné propojit vozy s mobilním telefonem díky aplikaci UVO Connect a využít tak pokročilých telematických systémů KIA pro vzdálené ovládání a diagnostiku vozu.

Oba modely se díky dojezdu až 60 km na elektřinu v kombinovaném režimu hodí pro všechny, kteří často cestují po městě nebo v příměstském provozu a zároveň vůz využívají k přesunům na delší vzdálenosti. „Plug-in hybridní Ceed SW je tak ideálním manažerským vozem. Ve velkých městech umožňuje cestování v elektrickém režimu a například v Praze výrazně šetří náklady na abonentní parkování. Přitom umožňuje cestování na dlouhé služební cesty bez kompromisů a s nižší spotřebou paliva. Výhodou je také to, že model si zachoval ducha a design oblíbených klasických verzí,“ říká Arnošt Barna. U modelu XCeed, který nabízí stejné výhody, potom KIA předpokládá, že si k němu najdou cestu převážně privátní zákazníci s aktivním životním stylem.

KIA plánuje do konce roku u každého z modelů prodat na desítku vozů. „Během roku 2019 tvořily elektrifikované modely celou sedminu prodejů značky KIA na evropském trhu. Na českém trhu se zájem o elektrifikované modely probouzí pomaleji, ale podle našich předpokladů se v dalších letech výrazně zvýší. Je proto dobře, že zákazníci zajímající se o vysoce elektrifikované modely budou moci vybírat i v segmentu, který zatím ostatní značky opomíjejí,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH s tím, že oba modely by měly pomoci značce KIA zdvojnásobit podíl na českém trhu s plug-in hybridními vozy. „Náš tržní podíl v Česku u nových vozů dlouhodobě přesahuje 4 %. U plug-in hybridních vozů činil loni tento podíl 2,5 %. Naším cílem je překročit v segmentu plug-in hybridů díky novým modelům 5% hranici,“ dodává Vaňková Jouglíčková.

Plug-in hybridní modely Kia XCeed a Ceed Sportswagon se vyrábí ve slovenské Žilině – jde o vůbec první plug-in hybridní modely vyráběné touto značkou v Evropě a výhradně pro evropské zákazníky. Standardně se nabízí s bezkonkurenční sedmiletou zárukou Kia s omezením na 150 tisíc km, pokrývající i bateriový modul a elektromotor nového hnacího ústrojí.KIA 11.5.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar