Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Stonic GT Line s litrovým motorem a českými cenami

KIA MOTORS CZECH zahájila prodej modelu Stonic ve sportovní edici GT Line. Kia tak i nadále pokračuje v zatraktivňování crossoveru, kterého se od jeho uvedení v říjnu 2017 až do prosince 2020 prodalo na 3 295 ks a jenž si již třetím rokem drží 4. pozici nejprodávanějšího modelu značky Kia na českém trhu.

Kia Stonic GT Line je v nabídce výhradně s benzínovým mild-hybridním ústrojím ‚EcoDynamics+‘ o objemu 1,0 litru ‚Smartstream‘ T-GDi (zkr. Turbocharged Gasoline Direct injection) a výkonu 120 k (88 kW), standardně s 6stupňovou inteligentní manuální převodovkou iMT, za příplatek 40 000 korun je k dispozici sedmistupňové dvouspojkové ústrojí 7DCT.

U nového spalovacího motoru Smartstream se uplatňuje technologie plynule proměnné doby otevření ventilů (CVVD), která umožňuje motoru v závislosti na zatížení hladce přepínat mezi různými cykly spalování a dosahovat tak co nejnižší spotřeby za všech jízdních situací.

Sportovní naladění vozidla ve prospěch zábavnějších jízdních vlastností s menšími náklony a bezprostřední odezvou zkvalitňují hydraulické dorazy propružení na přední nápravě vyhlazující rázy při jízdě po nekvalitních vozovkách, jimiž jsou vybaveny i ostatní verze faceliftovaného modelu. Stonic GT Line tak úspěšně spojuje sportovní a přesné ovládání se stabilitou v přímém směru a hladkým jízdním projevem za vyšších rychlostí.

Stonic se zvenčí i zevnitř pyšní sportovně pojatými prvky, jejichž vzhled výrazněji oslovuje emoce. Nové provedení se chlubí jedinečnými sedadly čalouněnými kombinací černé látky a umělé kůže s lemováním a kontrastním prošíváním v bílé barvě. Řidič se může těšit i na nový volant obšitý perforovanou kůží s dole zploštělým věncem, logem GT Line a obklady přístrojové desky v imitaci uhlíkových vláken. Tradicí zůstává výběr z velké palety až 12 dvoubarevných kombinací, které jsou u varianty GT Line sladěné s lemováním všech tří otvorů sání v prostoru předního nárazníku.

Nová varianta GT Line stejně jako ostatní specifikace modelu - Exclusive, TOP a Spring Edition, kromě výbavy Comfort, disponuje nejmodernějšími technologiemi palubního infotainmentu a konektivity Kia. Středobodem přístrojové desky je velký 8,0" dotykový displej systému infotainmentu s navigací, jenž zprostředkovává technologie palubní konektivity a ovládání vozu Kia UVO ‚Phase II‘ i vzdáleně přes mobilní aplikaci UVO CONNECT. Stonic GT Line dále podporuje bezdrátové propojení přes Apple CarPlay i Android Auto, a tak řadě uživatelů odpadne nepohodlné propojování chytrého telefonu pomocí kabelu.

S novým modelem se standardně pojí i sedmiletá tovární záruka Kia s omezením na 150 tisíc kilometrů.

KIA 22.1.2021
Stonic GT Line o objemu 1,0 litru T-GDi MHEV, 6iMT je dostupný za cenu 524 980 korun.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar