Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Stinger v novém designu

Kia Motors Corporation zveřejnila první snímky modernizovaného modelu Kia Stinger, které odhalují design výkonného sportovního sedanu se šikmou splývavou zádí. Vizuální změny akcentují charakter velkého cestovního vozu – gran turisma.

Modernizovaný model, odhalený nejdříve ve specifikaci pro domácí korejský trh značky Kia, se pyšní řadou designových vylepšení zvenčí i uvnitř. Designové úpravy karoserie dodávají vozu o něco dramatičtější náboj a současně přinášejí další možnosti zákaznických úprav. Uvnitř pak modernizovaný Stinger nabízí ještě více cestovního pohodlí díky svěžejšímu designu, novým kvalitnějším materiálům a vylepšením systému palubního infotainmentu.


Charakteristická maska chladiče je posazena mezi nové reflektorové LED světlomety plné lomů a hran s novým designem a LED světly denního svícení. Nové světlomety po zapnutí propůjčují vozu výraznější ‚high-tech‘ světelný podpis s ostrými křivkami světelných paprsků mírně skloněnými k přídi vozidla.


Nová štíhlá sdružená světla na zádi vozu prezentují markantní světelný podpis, který je protažen napříč celou šířkou vozu a svým tvarem imituje subtilní spoiler začleněný do víka zavazadelníku. Nová směrová světla jsou složena z 10 samostatných LED diod uspořádaných do podoby mřížky připomínající šachovnicový praporek, kterým se v motorsportu signalizuje konec závodu.


Zájemci o výkonnější provedení Stingeru si nyní mohou objednat koncovky výfuků z leštěné oceli o větším průměru v kombinaci s nápadnějším a výkonnostně zaměřeným zadním difuzorem, dodávajícím zádi vozu sportovnější náboj.

Nová je i dvojice 18 a 19" kol z hliníkové slitiny s komplikovanými geometrickými tvary, které mají akcentovat sportovní charakter cestovního vozu na dálkové jízdy. Pro Stinger se na řadě světových trhů bude nabízet i nový odstín laku karoserie.

Poprvé se též představí nové pakety pro exteriér. Pro výkonnostně zaměřená provedení bude na řadě světových trhů k dispozici nový ‚tmavý paket‘ s leskle černým lemováním difuzoru a černými koncovkami výfuku o velkém průměru.Výhradně pro Severní Ameriku se nabízí nový ‚černý paket‘, jehož prostřednictvím mohou zájemci o zakázkové úpravy dodat Stingeru o něco agresivnější novou podobu. Součástí černého paketu jsou nová odlehčená 19" kola v matně černém provedení, nové zadní křídlo na víku kufru a začerněné kryty vnějších zpětných zrcátek i černé lemy blatníků.Kvalitnější kabina a vylepšená obrazovka infotainmentu

Samotná architektura kabiny sice zůstává beze změny, avšak k řidiči pootočená přístrojová deska i pohodlný prostor až pro pět cestujících se chlubí řadou nenápadných vylepšení. Modernizovaný vzhled i nové materiály ještě zvyšují schopnosti vozu v roli grand toureru a zprostředkují celé posádce luxusnější prostředí.

Ve spodní části volantu zaujme nová metalická úprava sladěná s novým chromovým lemováním kolem plně digitálního přístrojového štítu o velikosti 7,0". Jemná grafika přístrojového štítu zprostředkuje řidiči maximálně čitelné informace. Zpětné zrcátko nyní postrádá rámeček ve prospěch moderního vzhledu a lepšího výhledu směrem vzad.

V závislosti na specifikaci zdobí přístrojovou desku a dveře nové kontrastní prošívání, zatímco středový panel mohou zkrášlovat dekory z hliníku nebo imitace uhlíkových vláken; všechny tyto úpravy ještě znásobují sportovní charakter kabiny vozu. Horní části přístrojové desky vévodí 10,25" dotykový displej modernizovaného systému infotainmentu a navigace Kia, ozdobený novým leskle černým dekorem podél čelní strany palubní desky. Pro kabinu je též k dispozici nový systém náladového osvětlení s výběrem z 64 barev pro změnu atmosféry v interiéru.

V závislosti na konkrétním trhu se pro Stinger nabízí nový odstín laku karoserie a nové typy materiálů. Zákazníci v Koreji si mohou objednávat nový jednobarevný interiér ve tmavě hnědém odstínu vč. sedadel čalouněných ultra jemnou kůží Nappa prošívanou diamantovým vzorem. Nové varianty pro globální trhy Kia zahrnují čalounění kůží Nappa v barevných provedeních černá Saturn, červená nebo béžová, stejně tak jako doposud nabízená čalounění pravou nebo umělou kůží. V případě nového provedení ‚černá Saturn‘ jsou sedadla čalouněna černým velurem s kontrastním červeným prošíváním a řetízkovým vzorem, který imituje články na pásku hodinek.
KIA 21.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar